štvrtok, 06 júl 2017 19:16

Podporte domácich producentov na mestskom trhovisku Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Podporte domácich producentov na mestskom trhovisku Podporte domácich producentov na mestskom trhovisku

Nielen obyvatelia, ale aj mnohí návštevníci mesta Martin čoraz častejšie navštevujú mestskú tržnicu. Súvisí s tým, samozrejme, skvalitňovanie ponúkaného tovaru, čerstvosť ovocia a zeleniny, skutočnosť, že trhovníci sú v prevažnej miere zároveň aj pestovateľmi a na pomerne malom priestore si dokážu nakúpiť z bohatého výberu produktov.

Návštevnosť tržnice je slušná, čo súvisí aj s jej umiestnením, v blízkosti je centrum, nemocnica, kostol a trhovisko je akousi spojnicou. Aj preto naďalej pokračujeme v obnovovaní, našim cieľom je poskytnúť komfort nielen trhovníkom, ale najmä kupujúcim,“ konštatuje predseda predstavenstva spoločnosti Retas a.s. René Pálffy.

 

Mestská tržnica už má svoju stálu klientelu, ľudia vedia, že tam nájdu, čo hľadajú

 

V jarných mesiacoch sú to najmä kvety na každú príležitosť, sadenice, záhradkárske priesady a neskôr sezónne jahody, čerešne. Trhovisko, počas celej svojej sezóny, ponúka naozaj široký výber ovocia a zeleniny, kupujúci má možnosť si vybrať z množstva druhov, veľkostí a farieb. Väčšia časť trhovníkov sú zároveň aj pestovatelia, čo napĺňa myšlienku pravého trhoviska, ako si to pamätáme z detstva.

 

 

Okrem ovocia a zeleniny tržnica ponúka výrobky, ktoré je možné nakúpiť v mäsiarstve, potravinách, v obchode s farmárskymi špecialitami, v obchode s vajcami, mliečnymi výrobkami z ovčieho a kozieho mlieka a nechýba ani cukráreň, bistro, kebab, galantéria či lekáreň.

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.