utorok, 11 júl 2017 10:22

Valčiansku dolinu zaplnia Sparťania Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Valčiansku dolinu zaplnia Sparťania Valčiansku dolinu zaplnia Sparťania

Séria extrémnych prekážkových pretekov Reebok Spartan Race sa uskutoční 15. a 16. júla vo Valčianskej doline. Pôjde o  jeden z najväčších víkendov v histórií pretekov, pretože  sa bude súťažiť po oba dni. Zídu sa tu pretekári až z 19 krajín.

V sobotu sa na štart postavia nadšenci nielen najľahšej formy trate - Spartan Sprint, ktorá môže mať  5 kilometrov a viac, ale i najťažšej, ktorou je Spartan Ultra Beast. Ten preverí vytrvalosť a zdatnosť tých najvytrénovanejších, a to na trati s 42 a viac kilometrami a cca 60 prekážkami. V nedeľu 16.7. sa uskutoční Spartan Super, ktorý je strednej náročnosti.

 

 

Spomínaný Spartan Ultra Beast je unikátny pretek svojho  druhu v Európe, takže bude lákadlom pre každého, kto chce získať špeciálnu medailu tzv. „finishera“. Samozrejme prihlásiť sa na takýto pretek vyžaduje vyšší stupeň fyzickej zdatnosti, oproti jednoduchšej Spartan Sprint verzii, ktorá je obľúbená a vhodná takmer pre každého.

 

 

Pretek Ultra Beast štartuje v sobotu o 7 hodine ráno. Prihlásených je už takmer  1 600 Sparťanov. Neskôr, o 10 hodine dopoludnia odštartuje Spartan Sprint. Chýbať nebudú ani tradičné preteky detí , alebo vytrvalostný Huricane Heat. Všetko zakončí nedeľný Spartan Super, a aj ďalší detský pretek. Fanúšikovia sa znova môžu tešiť na skvelé športové výkony, atraktívne povzbudzovanie na prekážkach, a skvelé zázemie pretekov na čele s vynikajúcim festivalovým areálom. Aj z tohto dôvodu zabezpečil organizátor pretekov rozmiestnenie trate tak, že pretekári na Spartan Ultra Beast sa budú počas jej zdolávania viac krát vracať cez hlavné divácke stanovište.

 

Viac informácií a registrácie na preteky nájdete na www.spartanrace.sk

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn