utorok, 18 júl 2017 09:29

Oslavy zvrchovanosti uprostred Európy

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Matica slovenská si na parlamentnej pôde pripomenula Matúša Dulu Matica slovenská si na parlamentnej pôde pripomenula Matúša Dulu

V strede Európy, na Kremnických Baniach, si 15. júla 2017 Matica slovenská spolu s mestom Kremnica a obcou Kremnické Bane pripomenuli 25. výročie vyhlásenia zvrchovanosti Slovenska. Na toto pamätné miesto prišiel aj exprezident Ivan Gašparovič, ako aj vtedajší predseda vlády Vladimír Mečiar, ktorý mal úvodný prejav.

Prítomných pozdravil aj bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia Ján Smolec, i súčasný poslanec Národnej rady Milan Uhrík, starosta Kremnických Baní, vystúpil aj predseda Matice a kňaz Ján Košiar. V bohatom umeleckom programe sa predstavili spevácke a folklórne skupiny zo Žarnovice, Brezna, Hrušova, Klenovca, kountry skupina z Prievidze a dychová hudba Minciar z Kremnice. Tajomník Matice Marek Hanuska narátal po tieto dní viac ako 30 vatier, ktorými Slováci na celom Slovensku pozdravili okrúhle výročie udalosti, ktorá pred štvrťstoročím pohla slovenské dejiny dopredu.

Matica Slovenská

Tlačová správa