piatok, 15 marec 2013 16:10

SEVERIA: nové bývanie v obľúbenej lokalite

Ohodnotiť túto položku
(15 hlasov)
Severia: nové bývanie v obľúbenej lokalite Severia: nové bývanie v obľúbenej lokalite

Polyfunkčný obytný dom SEVERIA je situovaný v mestskej časti SEVER. V tejto lokalite je vybudovaná celá infraštruktúra už niekoľko rokov a na bývanie je obľúbená z dôvodu dostupnosti predškolských, školských a zdravotníckych zariadení, obchodov, služieb, ale aj jej relatívnej blízkosti centra a ostatných inštitúcií potrebných k životu obyvateľov.

Samotný projekt je situovaný v sídliskovej preluke v nezastavanej časti územia, čo umožňuje nerušený výhľad z bytov na panorámu mesta a okolitých kopcov Malej a Veľkej Fatry. Dom je 8 podlažný s troma sekciami v prízemí s technickým vybavením domu a bytov. Z južnej časti v parteri budovy smerom k hlavnej ulici sú situované nebytové priestory, ktoré po vybudovaní budú slúžiť ako obchody a služby pre obyvateľov domu, ale aj širšieho okolia.

V dome je naprojektovaných 84 bytov 1-izbových, 2-izbových a 3-izbových s prevahou dvojizbových bytov s výmerou 43, 51 až 60 m2. Ceny s DPH sa pobybujú od 55 tisíc do 75 tisíc euro za byt vrátane pozemku, pivnice a parkovacieho státia. Navrhnutý priečny statický systém umožňuje jednotlivé byty spájať, takže je možné zrealizovať byt podľa vlastnej potreby - to znamená že je možné z dvoch bytov prepojením urobiť byt o väčšej výmere s vlastným dispozičným riešením.

Ku každému bytu je parkovacie stánie, pivnica a každý byt má balkón. Vykurovanie je z centrálneho zdroja tepla, ktoré je z hľadiska nákladov najvýhodnejšie. Nespornou výhodou týchto nových bytov budú nízke režijné náklady. Stavba bola zahájená v septembri 2012 a termín ukončenia je predpokladaný záverom roku 2013.

Web: http://www.recomreality.sk

Web: Bytový dom SEVERIA

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn