sobota, 05 august 2017 16:45

Nová budova evanjelickej školy žije angličtinou aj počas leta

Nová budova evanjelickej školy žije angličtinou aj počas leta Nová budova evanjelickej školy žije angličtinou aj počas leta

V novej budove Evanjelickej spojenej školy bolo rušno aj počas leta. Jej triedy zaplnilo počas posledných dvoch júlových týždňov vyše 120 frekventantov z Martina a jeho blízkeho i vzdialeného okolia, ktorí sa prihlásili na konverzačný kurz angličtiny. Tieto kurzy sú súčasťou letnej ponuky podujatí Centra kresťanského vzdelávania, ktoré ich organizuje v spolupráci s dlhoročnými priateľmi a podporovateľmi z amerického cirkevného zboru New Heights.

Kurzy angličtiny sú zamerané na zlepšovanie sa v aktívnej komunikácii v angličtine v rámci rôznych životných situácií. Dôkazom toho, že kurzy angličtiny boli vedené zážitkovou metódou je aj tieto zábery z dramatizácie chirurgickej operácie, počas ktorej viedli členovia skupín humorne ladené dialógy v angličtine.

 

 

Študentmi angličtiny sú aj toto leto ľudia všetkých vekových kategórií od 10 do 99 rokov. Viacerým z nich sa prístup lektorov, vzájomné vzťahy medzi študentmi aj atmosféra v triede zapáčili natoľko, že si svoj pobyt predlžujú o ďalší týždeň. Americký tím pozostávajúci z 40 dobrovoľníkov chodieva do Martina v rámci svojej krátkodobej misie Serving Slovakia už od roku 2007. Okrem dvoch kurzov konverzačnej angličtiny pomáhali američania aj pri realizácii tábora pre budúcich prvákov Evanjelického gymnázia v Martine a aktívne sa zapájali aj do dobrovoľníckeho projektu Evanjelickej spojenej školy s názvom It Don´t Matter if You Are Black or White.

 

 

Náplňou tohto komunitného projektu je terénna animátorská práca učiteľov a žiakov Evanjelickej spojenej školy v komunitnom centre Bambusky, s cieľom vytvárania podnetnejšieho voľnočasového prostredia pre rómske deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a hľadanie mostov a priateľstiev medzi majoritným obyvateľstvom a segregovanou skupinou bývajúcou na periférii.

 

 

Foto: členovia dobrovoľníckeho tímu Serving Slovakia 2017 

 

„Veľmi sa tešíme z pretrvávajúceho záujmu o našu službu anglických jazykových kurzov, ktoré tu v Martine organizujeme už desiaty rok v spolupráci s partnermi z Centra kresťanského vzdelávania. Toto partnerstvo vnímame ako obrovské vzájomné povzbudenie a obohatenie, pretože máme možnosť vidieť koľko požehnania sa prostredníctvom tejto služby dostáva nielen našim slovenským priateľom ale aj nám.” povedala na margo dlhoročnej spolupráce Shelly Beier Johnson, dlhoročná koordinátorka New Heights tímu.

 

 

Kurzy angličtiny využili na zlepšenie svojich komunikačných zručností aj niektorí učitelia a žiaci Evanjelickej spojenej školy. Pani učiteľka Andrea Bartošová, ktorá sa kurzu zúčastnila po prvý krát nám svoje prvé dojmy z jeho priebehu zhrnula nasledovne: „Tento kurz bol pre mňa skvelou príležitosťou vytiahnuť z pamäti dávno naučené anglické slovíčka, spojiť ich do zmysluplných viet a viesť mnohé rozhovory s našimi americkými priateľmi, ktorí si pre nás pripravili rôzne zaujímavé aktivity, v rámci ktorých sme aktívne používali a zlepšovali našu angličtinu. Vyskúšali sme si napríklad ako sa pripravujú typické americké sendviče, ktoré sú obľúbenou pochúťkou v USA. Prežili sme spolu krásne chvíle plné smiechu, radosti a napokon aj slzičiek pri rozlúčke. Lúčime sa však s nádejou, že s pomocou Božou sa naše “dovidenia“ vyplní do posledného písmenka.“

 

Pozrite si reportáž TV Turiec z kurzov anglického jazyka

 

 

Darujte kvalitné vzdelanie a staňte sa patrónom Evanjelickej spojenej školy!

 

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Mgr. Dušan Haško

Prispievateľ Turiec Online

PR manažér Nadácie kresťanského vzdelávania

Reklama

Články mesiaca

Zdravie

Martinskí medici s veľkým srdcom

Druhý ročník Martinského behu medikov pod záštitou prof. MUDr. Dušana Meška, PhD...

Z regiónu

Skrášlenie obecného dvora závisí aj od vášho hlasu

V Kláštore pod Znievom chcú mať nielen krajší obecný úrad, ale aj jeho dvor. Obe...

Oznamy

Vodiči si ničia nárazníky pred poliklinikou v Martine

Do redakcie Turiec Online prišiel podnet od obyvateľa Martina ohľadom obrubníkov...

Aktivity

Talent Show na evanjelickej škole

Jednou zo silných stránok Evanjelickej spojenej školy je nadštandardná výučba an...

Z regiónu

Bytčianske gymnázium vyvesilo čiernu zástavu na pamiatku Ján…

ŽILINA, 27. februára 2018 – Gymnázium v Bytči v pôsobnosti Žilinského samosprávn...

Spoločnosť

Martinčan prezentoval na „Na krakowskom kráľovskom stole“

V dňoch od 2. do 4. marca 2018 sa v Krakowe konal už XIX. ročník medzinárodnej „...

Oznamy

Na Národnom cintoríne začína výrub

Na Národnom cintoríne v Martine bude od 13. do 28. marca prebiehať výrub rizikov...

Spoločnosť

Kia Motors Slovakia predkladá dve alternatívy rastu platov

(Teplička nad Váhom) 14. marec 2018 – Kia Motors Slovakia (KMS) pripravila pre s...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineKino Strojár
TV Severka
Mestská scéna Martin