nedeľa, 27 august 2017 21:50

Dobrovoľníci sa o Pamätník SNP pri Dubnej skale starajú už tri roky Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dobrovoľníci sa o Pamätník SNP pri Dubnej skale starajú už tri roky Dobrovoľníci sa o Pamätník SNP pri Dubnej skale starajú už tri roky

Žilina 25. 8. 2017 – Už tri roky sa dobrovoľníci z iniciatívy zástupcu primátora mesta Žilina Patrika Gromu nezištne starajú o údržbu Pamätníka SNP pri Dubnej skale neďaleko hlavnej cesty medzi Žilinou a Vrútkami. Svojou prácou tak dávajú svetu najavo, že si ctia odkaz slobody a mieru.

Pri príležitosti osláv 73. výročia Slovenského národného povstania sa opäť stretli dobrovoľníci, aby pokosili vysokú trávu v okolí zabudnutého Pamätníka SNP pri Dubnej skale a doplnili opätovne odcudzené písmena z nápisu „70 SNP“. „Nesmieme zabúdať na dedičstvo a obete našich starých mám a otcov. Pamätník navždy zostane naším symbolom toho, že dnes už nemusíme kľačať, ale môžeme hrdo stáť ako slobodní občania našej vlasti,“ povedal viceprimátor Patrik Groma a dodal: „Počas každoročnej údržby monumentu sme odpracovali štyri brigádnické dni, opätovne sme upravili okolie, pokosili vysokú trávu, vyhrabali starú trávu, odstránili drobné nálety a pozbierali všetky odpadky porozhadzované v jeho okolí.

 

 

Žilinský mestský poslanec a dobrovoľník Branislav Delinčák hovorí, že „národ, ktorý si nepamätá svoju minulosť je odsúdený prežiť ju ešte raz. O pamätník sa budeme starať aj naďalej tak, ako sme sľúbili.“ S údržbou pamätníka pomáhali i členovia občianskej iniciatívy Ľudia mestu, pričom ho všetci udržiavajú na vlastné náklady. Za to im patrí veľké ĎAKUJEME!

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Súvisiace články podľa značky