nedeľa, 17 september 2017 01:26

Výstava In Média Art v Turčianskom kultúrnom stredisku

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výstava In Média Art v Turčianskom kultúrnom stredisku Výstava In Média Art v Turčianskom kultúrnom stredisku

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo pre priaznivcov výtvarného umenia ako aj širokú verejnosť výstavu s názvom „In Média Art“. Na výstave sa prezentovali svojimi prácami členovia ateliéru Vladimíra Báthoryho, ktorí navštevujú kurzy kresby a maľby a výtvarnej tvorbe sa venujú popri svojom zamestnaní.

Vladimír Báthory je slovenský výtvarník, v súčasnosti žijúci a tvoriaci v Martine. Študoval v Olomouci a v Uherskom Hradišti. Pôsobil na Palackého univerzite v Olomouci, Ostravskej univerzite v Ostrave, a tiež v Turčianskej galérii v Martine. Počas svojej bohatej pedagogickej praxe vychoval množstvo mladých výtvarníkov a objavil veľa výtvarných talentov. Svoju prácu vníma ako školu a zároveň ako colorterapiu, ktorá pozitívne vplýva na fyzickú a psychickú stránku človeka.

 

 

Výsledkom celoročnej práce členov ateliéru Vladimíra Báthoryho je výstava výtvarných diel, ktorej vernisáž  sa uskutočnila vo štvrtok 7. septembra 2017 o 17.00 h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. V hudobnom vystúpení sa predstavil David Bolek hrou na gitare. V mene organizátora výstavy všetkých privítala metodička TKS Mgr. Libuše Poloncová a viac o tvorcoch a vystavených obrazoch prezradil kurátor výstavy Vladimír Báthory.

 

 

Návštevníci môžu vidieť diela rôznych výtvarných techník, napríklad kresbu pastelom, akrylovú a akvarelovú maľbu. Zvláštnosťou výstavy je tvorba jednotlivcov, ktorí inklinujú k abstraktnej tvorbe a venujú sa technikám ako je enkaustika a liate akrylové farby. Výstava je verejnosti prístupná do 29. septembra 2017 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Všetci ste srdečne vítaní.

Mgr. Monika Ondrušová

Prispievateľka Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.