utorok, 19 september 2017 20:08

Hotel Château Gbeľany prezentoval krásy Gbelian

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Hotel Château Gbeľany prezentoval krásy Gbelian Hotel Château Gbeľany prezentoval krásy Gbelian

13.9.2017, MIEROVO. Zástupcovia hotela Château Gbeľany predstavili Gbeľany a ich zaujímavosti na prezentácii asociácie Historické Hotely Slovenska slovenským novinárom a tour operátorom. Oceňovaný hotel tak pomohol zviditeľniť miestny turizmus v mnohých médiách po celom Slovensku. V jesennej a zimnej sezóne tak môžu Gbeľany očakávať zvýšený prílev dovolenkárov.

Slováci viac dovolenkujú doma, mnohí aj v Gbeľanoch

 

Globálna geopolitická situácia stále viac zapríčiňuje rast slovenského turizmu. Za posledné tri roky lámal turizmus na Slovensku všetky rekordy. Našu krajinu v poslednej sezóne navštívilo viac ako 5 miliónov turistov. Darilo sa nám lákať dovolenkárov z okolitých krajín, ale aj vzdialenejšie národy. Región strednej Európy predstavoval a stále predstavuje v období utečeneckej krízy a narastajúcich teroristických útokov v obľúbených dovolenkových destináciách bezpečnú a tichú lokalitu, kde turistom hrozí iba minimálne riziko. Jednou z takýchto lokalít sú aj Gbeľany necelých 10 km od Žiliny a práve to odznelo aj na prezentácii, ktorú zorganizovala asociácia Historické Hotely Slovenska. Château Gbeľany je jej členom spolu s ďalšími štrnástimi historickými hotelmi z celého Slovenska.

 

 

Prezentácia sa konala 13. septembra v Castel Pension a Restaurant v Mierove len 18 km od Bratislavy. Cieľom prezentácie bolo ukázať Slovákom nielen zaujímavé možnosti ubytovania, ale aj zaujímavé turistické aktivity a oblasti na Slovensku, špecificky s ohľadom na prichádzajúcu jeseň a zimu.

 

HHS združuje 15 hotelov, ktoré spoločne pod jednou hlavičkou robia aj marketing. „Vďaka spoločnému postupu vieme ako sieť ponúknuť zákazníkom viac možností, napríklad darčekové poukážky, ktoré môžu využiť v ktoromkoľvek z hotelov v rámci asociácie,“ prezrádza prezident Historických Hotelov Slovenska PhDr.Ján Svoboda, PhD. Darčekové poukážky majú podľa prezidenta asociácie veľkú obľubu hlavne počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Prezentácie sa zúčastnili novinári z médií s celoslovenským pokrytím a výstupy z nej sa objavili v niekoľkých slovenských médiách. Články o Gbeľanoch tak obleteli celú krajinu.

 

Skvelé jedlo, víno, historické slávnosti, ocenenia a zaujímavé kuriozity

 

Členské hotely HHS sa môžu pýšiť mnohými prvenstvami. Väčšina z nich sa pravidelne objavuje v rebríčkoch výborne hodnotených reštaurácií, napr. TOP TREND Reštaurácie. Jedným z lákadiel je teda vysoká gastronómia a umenie skvelých a skúsených šéfkuchárov. O spokojnosti zákazníkov zasa hovoria domáce, európske aj svetové ocenenia. Hotel Château Gbeľany bol minulý rok ocenený vo viacerých významných súťažiach – je držiteľom ceny Stavba roka 2015 za celospoločenský prínos vďaka výnimočnej rekonštrukcii pôvodného Majláthovského kaštieľa do dnešnej podoby. Ďalšia významná cena z minulého roka je ocenenie Ministerstva kultúry  - Fénix - Kultúrna pamiatka roka. Hotel uspel aj na medzinárodnej úrovni a získal cenu pre najlepšieho nového člena asociácie Historických hotelov Európy.

 

Hlavným bodom prezentácie bola aj blížiaca sa zimná sezóna. Gbeľany situované na severe Slovenska  majú vo svojej bezprostrednej blízkosti lyžiarske centrá Vrátna fre time zone a Snowparadise Veľká Rača, ktoré môžu hostia navštíviť a aktívne využiť zimnú sezónnu. Historický hotel Château Gbeľany ponúka nielen nezameniteľnú atmosféru s nádychom histórie, ale aj komplexné služby. Hostia si môžu oddýchnuť po zimných aktivitách v hotelovom wellness centre, ochutnať výbornú gastronómiu alebo sa odreagovať pri bowlingu.

 

Viac o Asociácii HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA

 

Asociácia HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA je unikátne združenie hotelov sídliacich v historických budovách, zámkoch a kaštieľoch Slovenska. HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA predstavujú zoskupenie tých najexkluzívnejších ubytovacích zariadení v krajine. Stelesňuje históriu architektúry, tradície a kultúru slovenského národa. Cieľom hotelierov je okrem zachovania týchto hodnôt predovšetkým poskytnutie kvalitných služieb a sprostredkovanie zážitku z každého momentu stráveného v niektorom z luxusných historických ubytovaní s vysokou gastronómiou. Asociácia má 15 členov zo všetkých regiónov Slovenska.

Mgr. Lucia Kuželová

Prispievateľka Turiec Online

Administratívna pracovníčka, Obecný úrad Kláštor pod Znievom.