Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 21 september 2017 11:42

Banská Bystrica ožije svetlom a tieňom

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Banská Bystrica ožije svetlom a tieňom Banská Bystrica ožije svetlom a tieňom

V Banskej Bystrici sa uskutoční už 3. ročník medzinárodného Festivalu svetla a tieňa. Historické centrum mesta sa tak 22. – 23. septembra 2017 stane galériou kreatívnych a umeleckých projektov od mladých umelcov nielen zo Slovenska. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Jedinečné multižánrové podujatie ponúka výnimočný zážitok z nových diel súčasného vizuálneho umenia. Festival svetla a tieňa 2017 sa uskutoční opäť, po necelom roku, v „srdci“ Slovenska. Organizátori sa netaja kultúrno-zábavným a edukačným programom. Fúzia dvoch programových línii sa snaží o premostenie alternatívnych foriem umenia s komerčnou sférou. Okrem toho festival prináša aj bohatý sprievodný program, chce inšpirovať, vzdelávať a zabávať širokú verejnosť.

 

Podrobný program nájdete na webe podujatia

 

Prepojiť svetlom a umením nielen „svetelných fanúšikov“ z radov verejnosti, ale aj umeleckú, vedeckú a odbornú verejnosť a v neposlednom rade chce divákom ukázať Banskú Bystricu v novom „svetelnom šate“. Koncepcia spája v sebe nielen viaceré druhy umenia, ale poskytuje mladým umelcom a „kreatívcom“ aj možnosť veľkorysej realizácie a vzájomnej inšpirácie. Organizátori sľubujú verejnosti, divákom a návštevníkom skutočne netradičné zážitky. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.

Najnovšie články od autora: Alexandra Frančáková