Reklama
štvrtok, 21 september 2017 15:23

Filip Lašut – pocta divadelnému fotografovi

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Filip Lašut – pocta divadelnému fotografovi Filip Lašut – pocta divadelnému fotografovi M.Lašut

Dňa 20. septembra 2017 sa v priestoroch kultúrnej sály Kriváň vo Vrútkach konalo slávnostné podujatie pri príležitosti 762. výročia od prvej písomnej zmienky o meste Vrútky, uvedenie knihy do života o Vrútockom rodákovi a známom fotografovi pod názvom ,,Filip Lašut – pocta divadelnému fotografovi,,.

Kniha bola uvedená do života symbolicky nastrihaným filmovým pásom v prítomnosti primátora mesta Vrútky p. Miroslava Mazúra a s autormi knihy Michalom Adamovom Kováčom, Katarínou Šulganovou a Michal Lašutom. V krátkom kultúrnom programe vystúpili aj známy slovenský mím Miroslav Kasprzyk a ženská časť FS Fatran.

 

 

Publikácia obsahuje 172 strán a viac než 340 kvalitných čiernobielych i farebných, prevažne divadelných fotografií. Dočítate sa v nej nielen o živote Filipa Lašuta, a jeho práci, ale aj o divadelných ochotníckych súboroch na Slovensku ako aj o divadelných festivaloch, ktoré celý život dokumentoval. Popri knihe bola sprístupnená aj osobná zbierka vecí s ktorými pracoval a výstavy 45.rokov s ochotníkmi a Vrútky a Filip. Výstavy budú sprístupnené do 29. 9. 2017 vo Vrútkach.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn