streda, 04 október 2017 22:41

Rezortné ocenenia ministra dopravy získalo 54 železničiarov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Rezortné ocenenia ministra dopravy získalo 54 železničiarov Rezortné ocenenia ministra dopravy získalo 54 železničiarov

Za profesionalitu, dlhoročné pracovné nasadenie aj záchranu ľudského života ocenili v mene ministra dopravy a výstavby 54 železničných pracovníkov. Rezortné ocenenia Pocta ministra, Titul ministra a Uznanie ministra za zaslúžilý čin si odniesli pri príležitosti celoslovenských osláv Dňa železničiarov v Ružomberku.

Viem, že pre mnohých z Vás sú to roky tvrdej práce v náročných technických a prevádzkových podmienkach. Preto som rád, že Vám môžem vyjadriť svoje poďakovanie. Ministerstvo dopravy podporuje železničnú dopravu, aby bola bezpečnejšou, modernejšou a dostupnejšou pre všetkých, nielen na tratiach ale aj mimo nich. Verím, že aj Vaša práca a prístup k nej bude slúžiť ako príklad pre veľa vašich kolegov a nasledovníkov,” uviedol minister Arpád Érsek.

 

Ocenenými sú zamestnanci Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., Železníc SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. Prednostovia železničných staníc, kontrolóri dopravy, rušňovodiči, výpravcovia, dispečeri či technici preukázali svoje odborné znalosti aj mimoriadne pracovné nasadenie počas plnenia si každodenných pracovných povinností. Ocenenie POCTA ŽSR získal z regiónu Turiec získal aj Ladislav Kubinec, elektrikár pracujúci na železnici.

 

Zvláštnu pozornosť a Uznanie ministra za zaslúžilý čin si odniesli piati zamestnanci železníc, ktorí pomohli pri záchrane ľudského života či iných mimoriadnych udalostiach. Jedným z nich je aj pán Jozef Mitrík, výpravca na ŽST Kysak. Počas štyroch mesiacov dvakrát pomáhal pri nehodách cestujúcich v koľajisku. Svojim duchaplným konaním a privolaním rýchlej zdravotnej pomoci tak dvakrát zachránil ľudský život. Rušňovodič Miloš Beno zase zabránil vážnej nehodovej udalosti, keď sa svojou pohotovou reakciou a pozornosťou vyhol zrážke osobného vlaku s nákladným, pričom boli priamo ohrozené ľudské životy aj majetok.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne