Reklama
streda, 20 marec 2013 00:00

Katka Knechtová vytvorila v Bar Museum perfektnú atmosféru

Ohodnotiť túto položku
(14 hlasov)
Katka Knechtová vytvorila v Bar Museum perfektnú atmosféru Katka Knechtová vytvorila v Bar Museum perfektnú atmosféru

V piatok 15. marca sa v Bar Museum konal koncert Katky Knechtovej, na ktorý len tak ľahko návštevníci nezabudnú. Po vypredanom koncerte v Košiciach sa dalo očakávať, že toto podujatie bude skutočne výnimočné. Turné Acoustic tour 2013 prináša do slovenských klubov akustické verzie najlepších skladieb speváčky, ktoré sú čiastočne prepracované tak, aby vytvorili efektný akusticky ladený celok a umocnili tak atmosféru podujatia.

Predskokanom bola skupina Bloom so speváčkou Barborou Drahovskou, následne pokračoval koncert Katky Knechtovej, kde sa objavili okrem noviniek z albumu Tajomstvá (2012) aj skladby z obdobia, z ktorých Katku poznáme zo skupiny PEHA alebo IMT Smile.

Na sólovú dráhu sa Katka vydala v roku 2008, kedy začala pracovať na vlastných demo nahrávkach. Už koncom roka 2008 vydala prvý sólový album Zodiak. Následne sa v rádiách na niekoľko mesiacov mimoriadne uchytila skladba s názvom Vo svetle žiariacich hviezd. V albume Zodiak nájdeme aj skladby ako V tichu alebo Muoj Bože, ktorá bola použitá vo filme Bathory režiséra Juraja Jakubiska. Počas leta 2010 vystúpila Katka Knechtová s kapelou na mnohých festivaloch a v septembri reprezentovala Slovensko na EXPO2010 v Šanghaji. V tomto roku nadviazala aj zaujímavú spoluprácu s Christianom Eignerom, svetovouznávaným producentom a bubeníkom legendárnych Depeche Mode. Christian Eigner sa podpísal aj pod posledný album Tajomstvá, ktorý obsahuje jedenásť nových skladieb. Nové albumy sú nahrávane aj v anglickom jazyku a Katka profesionálne rastie a sľubne pokračuje v budovaní kariéry.

Katarína Knechtová - Keby (album Tajomstvá)

httpv://youtu.be/txJSG4Wi-DM

Web: Katarína Knechtová

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Reklama