nedeľa, 08 október 2017 23:19

Vernisáž: výtvarné diela z projektu Reťazenie

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Vernisáž: výtvarné diela z projektu Reťazenie Vernisáž: výtvarné diela z projektu Reťazenie

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a mesto Vrútky pripravili pre priaznivcov výtvarného umenia ako aj širokú verejnosť výstavu z aktivít projektu Reťazenie IV. – konfrontácie, ktorá zachytáva pocity, nálady, ako aj „street“ pohľady výtvarníkov na zaujímavé miesta, ulice či uličky  miest a obcí Turca. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Nosnou tematikou projektu „Reťazenie IV. – konfrontácie“ je problematika porovnávania tvorby rôznych štýlov a techník v exteriéri - uliciach a uličkách miest a obcí nášho regiónu. Samotný Turiec poskytuje ten najkrajší a najinšpiratívnejší ateliér a téma maľovanie vždy rezonovala v tvorbe historicky najvýznamnejších výtvarných umelcov na Slovensku.

 

Takéto krásne zákutia poskytli účastníkom projektu malebné obce Sklabiňa a Necpaly, množstvo inšpiratívneho materiálu pre svoju umeleckú tvorbu nazbierali v Jahodníckych hájoch v Martine a v centre mesta Martin konfrontovali „staré s novým“ a „historické s moderným“. Výsledkom „mapovania terénov v Turci“ je záverečná výstava výtvarných diel projektu Reťazenie IV. – konfrontácie, ktorá bude pre verejnosť sprístupnená od 17. októbra do 20. októbra 2017 v priestoroch kultúrnej sály Kriváň vo Vrútkach. Slávnostná vernisáž sa uskutoční 16. októbra 2017 o 16.00 h.

Mgr. Monika Ondrušová

Prispievateľka Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.