Reklama
utorok, 17 október 2017 21:47

SOŠ obchodu a služieb v Martine uspela na kreatívnej súťaži

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
SOŠ obchodu a služieb v Martine uspela na kreatívnej súťaži SOŠ obchodu a služieb v Martine uspela na kreatívnej súťaži Autor: Bc. Gabriela Nodžáková, foto: Veronika Prošeková, žiačka II.T-G

Dňa 12.10.2017 sa konal 3.ročník kaderníckej a kozmetickej súťaže, ktorej organizátorom bola stredná odborná škola obchodu a služieb v Jahodníkoch. Súťažili študenti stredných odborných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja z učebného odboru kaderník a študijného odboru kozmetik.

Keďže oba odbory majú k sebe blízko, súťaž mohla prebiehať dvojkolovo. V prvej disciplíne predviedlo svoje umenie a zručnosť sedem kaderníčok. Ich súťažnou témou bola Pomáda. Kadernícka súťažná disciplína bola zameraná na vytvorenie účesu v štýle 60. rokov. Modelky boli reprezentatívnou vzorkou tej doby nie len účesmi, ale aj celkovým outfitom. Žiačka SOŠ obchodu a služieb v Martine Mária Košíková sa v tejto kategórii umiestnila na peknom 3. mieste.

 

 

Súťaž pokračovala v zápolení odboru kozmetik, kde bola disciplína zameraná na fantazijnú tému - Morská víla. Všetkých šesť súťažiacich prejavilo veľkú kreativitu. Prítomné publikum malo možnosť vidieť, ako sa pod šikovnými rukami budúcich odborníčok z dievčat stávajú vládkyne podmorského života. Potešujúcim výsledkom pre Martinskú SOŠ obchodu a služieb bolo 2.miesto, ktoré patrilo Viktórii Čupkovej.

 

 

Srdečná vďaka patrí členom hodnotiacich komisií, ktoré boli zložené zo zástupcov profesionálnych salónov a firiem, že si našli čas a odborne aj objektívne posudzovali jednotlivé výkony študentov. Veľké poďakovanie patrí aj zamestnávateľom firiem, ktorí nám poskytli materiálne a finančné prostriedky na realizáciu tejto súťaže.

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn