Reklama
utorok, 24 október 2017 12:26

Svetový deň výživy na Mudroňke

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Svetový deň výživy na Mudroňke Svetový deň výživy na Mudroňke Text: Adriana Buociková, foto: Archív ZŠ Ul.P.Mudroňa

Zdravý životný štýl, zdravé a plnohodnotné jedlo a pohyb sa v poslednom čase stali najviac skloňovanými slovami dnešnej uponáhľanej doby. Lekári bijú na poplach, že mladá generácia sa stravuje veľmi nezdravo a málo sa hýbe.

Pre mnohých je oveľa jednoduchšie zájsť si na hranolčeky či presedieť deň pri počítači ako dať si záležať na tom, koľko ovocia či zeleniny skonzumujem a kedy som bol, bola naposledy na prechádzke v prírode. Aj z tohto dôvodu sme si v našej základnej škole opäť pripomenuli Svetový deň výživy. Už malí prváci totiž vedia, aké dôležité je priniesť si namiesto sladkostí, cukríkov či čokolády zdravú desiatu. Celozrnný chlebík, nakrájanú zeleninu a ovocie v našej škole celkom určite nájdete.

 

Aby sme urobili chuť aj tým, ktorí sa ešte s ovocím celkom nekamarátia, 19. 10. 2017 sme mali v škole ochutnávku rôznych druhov ovocia, ktoré pre žiakov aj pedagógov zabezpečila naša školská jedáleň. Šiestaci pod vedením pani učiteliek si vyhrnuli rukávy a umývali, čistili, krájali a ponúkali chutné kúsky ovocia malým aj veľkým. Je skvelé, že aj mnohí rodičia túto myšlienku podporujú, a tak nielen v tento deň, ale aj ďalšie mesiace sa budú Mudroňkári snažiť, aby desiatovali a žili zdravo.

 

Dozjedenia, priatelia ...

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn