Reklama
štvrtok, 21 marec 2013 13:37

Regionálne kolo súťaže CINEAMA 2013 pozná víťazov

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Regionálne kolo súťaže CINEAMA 2013 pozná víťazov Regionálne kolo súťaže CINEAMA 2013 pozná víťazov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo 1. ročník súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2013, ktorá  sa uskutočnila  sa 20. marca 2013 od 16.00 hod. vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

CINEAMA je najprestížnejšia celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Je určená je deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v štyroch vekových skupinách. Okrem vekových skupín sa súťaž koná aj v rôznych žánrových kategóriách: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film. V Martine sa konal prvý ročník, ktorého sa zúčastnilo šesť filmov rôznych žánrov. Fundovaná porota v zložení Ing. Ján Kuska – viťaz medzinárodnej súťaže UNICA a jeho kolega Ľuboš Trizna z NICOLAUSFILMU z Liptovského Mikuláša hodnotili technické spracovanie filmov, réžiu, výpovednú hodnotu filmov a veru mali čo obzerať, chváliť i kritizovať.

Zo šiestich premietnutých filmov z Turca na krajskú prehliadku postupujú štyri, ktoré získali cenu a sú to filmy Kamčatka od Petra Uhrína, Máte čas? od Michala Kolibu, Nevysloveno od Lukáša Kaláčeka a Igora Petríka a animovaný film Antona Šoukala. Všetkým postupujúcim v ďalších kolách súťaže držíme palce. Verím, že všetci, ktorí sme sa nechali vniesť do sveta filmovej produkcie na CINEAME 2013, neodoláme a o rok sme tu zas. Tešíme sa na Vašu aktívnu účasť, ako aj podporu neprofesionálnych filmárov v Turci aj v roku 2014.

Ukážka z filmu Nevysloveno

httpv://youtu.be/kDTPVjmLFq0

Autor: Mgr. Radoslav Pančík, metodik pre fotografiu, film a vzdelávanie, Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn