pondelok, 20 november 2017 19:44

Mosty kultúry: ľudské práva na fotografii

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Mosty kultúry: ľudské práva na fotografii Mosty kultúry: ľudské práva na fotografii

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo aj tohto roku pre žiakov stredných škôl projekt pod názvom „Mosty kultúry II.“. Snahou organizátorov bolo cez tvorivé dielne podporiť oblasť neprofesionálnej fotografie v kontexte s kultúrou rôznych regiónov, s dôrazom na mladú generáciu.

Organizátori už druhý rok motivujú mladých ľudí k vlastnej tvorbe. Jednotlivé tvorivé dielne pozostávali z fotoprezentácií a panelových diskusií. Dôležitým prvkom týchto aktivít bola možnosť vybraných žiakov zapojených do projektu sprostredkovať verejnú prezentáciu vlastných postojov, nálad a pocitov svojim rovesníkom, ale aj širokej verejnosti. Prezentácie žiakov dostali priestor počas záverečného programu projektu.

 

 

Záverečný program sa uskutočnil (9. až 11. novembra 2017) v priestoroch Veľkej zasadačky SNM v Martine a v kine Strojár. V rámci záverečného programu boli predstavené fotografické výstavy, zachytávajúce problematiku ľudských práv. Spoluorganizátorom pripravovaných podujatí bol Martinský klub priaznivcov cestovania a Slovenské národné múzeum v Martine. Projekt „Mosty kultúry II.“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a bol spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Mgr. Radoslav Pančík

Prispievateľ Turiec Online

Manažér pre výtvarníctvo, fotografiu, film a vzdelávanie​, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.