Vytlačiť túto stránku
utorok, 21 november 2017 19:28

V Martine otvorili po rekonštrukcii jednu z najmodernejších kliník asistovanej reprodukcie na slovensku

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
V Martine otvorili po rekonštrukcii jednu z najmodernejších kliník asistovanej reprodukcie na slovensku V Martine otvorili po rekonštrukcii jednu z najmodernejších kliník asistovanej reprodukcie na slovensku

V Martine dňa 16. novembra 2017 slávnostne otvorili zrekonštruované pracovisko kliniky reprodukčnej medicíny ISCARE v Martine. ISCARE patrí do nadnárodnej skupiny kliník FutureLife. Na Slovensku je ISCARE zárukou kvality už dlhých 18 rokov, je najstaršou klinikou reprodukčnej medicíny.

Kliniky ISCARE sa stali súčasťou skupiny súkromných zdravotníckych zariadení FutureLife už v roku 2014. Skupina FutureLife zastrešuje najvýznamnejšie kliniky v Českej a Slovenskej republike, Írsku, Anglicku a jej investorom je fond Hartenberg. K otvoreniu zrekonštruovaných priestorov kliniky sa vyjadril MUDr. Marek Koudelka, IVF medicínsky riaditeľ skupiny FutureLife:

 

Dlhodobá, veľmi úzka a úspešná spolupráca kliník ISCARE nás doviedla až do dnešného dňa, kedy v Martine otvárame naše zrekonštruované spoločné pracovisko. Táto klinika je vybavená špičkovou technikou, ktorá zodpovedá svetovým štandardom a ponúka tak široké spektrum nových liečebných možností. Na klinike v súčasnosti pracuje tím skúsených lekárov a embryológov s dlhoročnou praxou. Ich úsilie a skúsenosti spolu s využitím moderného prístrojového vybavenia sa odzrkadľujú v úspešnosti, ktorá dosahuje európske parametre,“ uviedol MUDr. Marek Koudelka, významný a vyhľadávaný lekár reprodukčnej medicíny v Českej republike, zakladateľ kliniky REPROFIT International v Brne.

 

 

Sme radi, že môžeme slovenským, ale aj zahraničným párom poskytovať nadštandardnú zdravotnú starostlivosť. Veríme, že vďaka vysokej odbornej úrovni medicínskeho personálu a ich individuálneho a profesionálneho prístupu k našim pacientom budeme naďalej dokazovať, že na Slovensku sa dá robiť medicína na špičkovej úrovni,“ hovorí Ing. Tomáš Juříček, člen predstavenstva ISCARE.

 

Zrekonštruovaná Klinika reprodukčnej medicíny ISCARE v Martine sa nachádza v Univerzitnej nemocnici Martin, v gynekologicko-pôrodníckom pavilóne. Priestory kliniky poskytujú klientom a pacientom nadštandardnú starostlivosť nielen v oblasti reprodukčnej medicíny, ale aj v oblasti gynekológie, urológie a jednodňovej chirurgie.

 

 

Našim pacientom chceme vychádzať v ústrety po všetkých stránkach. Špecializujeme sa na liečbu neplodnosti u starších žien, pacientiek so zníženou vaječníkovou rezervou, endometriózou a polycystickými vaječníkmi. V príprave na umelé oplodnenie preferujeme  liečbu nízkymi dávkami stimulačných liekov – tzv. miernu alebo SOFT stimuláciu, ktorá je v porovnaní s klasickou liečbou bezpečnejšia, rovnako účinná a celkovo predstavuje oveľa  menšiu záťaž pre pacientky. Pre nás je prvoradý komfort a spokojnosť pacienta. Metóda SOFT stimulácie si vyžaduje výnimočný individuálny a vysoko profesionálny prístup, ktorý v ISCARE pacientom ponúkame,“ hovorí Doc. MUDr. Stanislav Tomáš, PhD., vedúci lekár kliniky ISCARE v Martine.

 

 

Prvá klinika ISCARE v Bratislave bola otvorená v roku 1999 ako vôbec prvé IVF centrum na Slovensku. Pod vedením Doc. MUDr. Jozefa Válkyho, CSc. za 18 rokov svojej existencie dala život viac ako 3900 deťom. Klinika ISCARE v Martine funguje už viac ako 7 rokov, spoluzakladateľom je Doc. MUDr. Stanislav Tomáš, PhD., ktorý na klinike aplikuje svoje dlhoročné medzinárodné skúsenosti z IVF a pomáha tak neplodným párom v liečbe neplodnosti.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky