štvrtok, 14 december 2017 00:26

Diskutovali o filme Mečiar

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Diskutovali o filme Mečiar Diskutovali o filme Mečiar

Študenti Evanjelického gymnázia v Martine si pri príležitosti Medzinárodného deň študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu pozreli v kine Moskva film Mečiar. Po jeho skončení mali možnosť diskutovať s producentkou filmu Zuzanou Mistríkovou.

Iniciátor akcie učiteľ Tomáš Gulán „Sme radi, že aj vďaka ústretovosti vedenia kina Moskva a ochote pani Mistríkovej mali naši študenti možnosť oboznámiť sa pútavou formou filmu s tienistejšou časťou histórie Slovenska. Chcem veriť, že aj takýmto spôsobom pomôžeme historickej pamäti nášho národa.“

 

 

Ako takúto netradičnú školskú akciu vnímajú študenti sme spýtali maturanta Jána Drahoša“V dnešnej spoločnosti je nevyhnutne zaoberať sa minulosťou. Z toho dôvodu oceňujem, že sa čím ďalej viac točia filmy s takouto tematikou. Je dôležité aby sa šírili najmä medzi mladých, ktorí častokrát upadajú do dezinformácií o rôznych historicko-politických tematikách. Treba im denno-denne prinášať dôkazy o pravde aby na ňu nezabúdali a dovolím si tvrdiť, že film Mečiar je jedným z nich , pretože prináša pohľad na človeka z čierneho obdobia našej minulosti objektívne a citlivo.”

 

Darujte kvalitné vzdelanie a staňte sa patrónom Evanjelickej spojenej školy!

 

Mgr. Dušan Haško

Prispievateľ Turiec Online

PR manažér Nadácie kresťanského vzdelávania