pondelok, 18 december 2017 12:41

Tretia knižná burza rozvoňala múzeum

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tretia knižná burza rozvoňala múzeum Tretia knižná burza rozvoňala múzeum

V sobotu 9. decembra 2017 sa v Slovenskom národnom múzeu v Martine konala už tretia knižná burza. Návštevníkov tu čakal príjemný deň plný zázračných príbehov s ľuďmi, ktorým sú knihy blízke.

Na knižnej burze ste si mohli vybrať spomedzi literatúry, ktorú priniesli žiaci a študenti z Gymnázia Jozefa Lettricha, Evanjelického gymnázia a Súkromnej základnej školy BellAmos, ale aj pracovníci Slovenského národného múzea v Martine či jednotlivci. Počas popoludnia v múzeu si návštevníci mohli vyskúšať svoje znalosti v knižnom kvíze a predvianočnú náladu priniesli do múzea medovníky od Janice Lacovej, zakladateľky Jem iné v Martine.

 

 

Okrem medovníkov tu rozvoniavala domáca štrúdľa a vianočný punč. Kultúrna platforma Bod 241 pripravila hosťom workshop na výrobu zápisníkov. Podujatie pripravilo Občianske združenie Premena v Turci, Kultúrna platforma Bod 241 a Slovenské národné múzeum v Martine. O knižný kvíz počas burzy sa postarala HAPPY SCHOOL a Táborovo - OZ Dubáčik. Ceny výhercom kvízu venovalo kníhkupectvo Martinus, SOŠ obchodu a služieb a K.A.B.A. Slovensko a Lingea.sk. Podujatie vzniklo s podporou mesta Martin.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn