pondelok, 18 december 2017 13:14

Hodina kódu na Evanjelickej spojenej škole

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Hodina kódu na Evanjelickej spojenej škole Hodina kódu na Evanjelickej spojenej škole

Hodina kódu je celosvetová akcia, ktorej sa zúčastnia desiatky miliónov študentov z viac ako 180 krajín sveta od 4. do 10. decembra 2017. Realizácia Hour of Code prináša rozsiahle množstvo výhod, od podpory rozvoja logického myslenia a algoritmického myslenia a pochopenia základných princípov programovania pre mladšie vekové skupiny, až po prilákanie staršej generácie k informatike.

Na Evanjelickej spojenej škole organizuje tento projekt učiteľka informatiky PaedDr. Ivona Smiešková, PhD. Cieľom Hodiny kódu je ukázať, že informatika je zábavná i kreatívna a pomocou Hodiny kódu chceme priblížiť programovanie a ukázať, že každý sa môže naučit základy programovania. Akcie je organizovaná v týždni 7. – 13. decembra, kedy oslavujeme Týždeň informatiky. K dispozícii sú jednohodinové výučbové programy. Vhodné pre všetkých od 4 do 104 rokov.

 

 

Hodina kódu je organizovaná Code.org, verejnou neziskovou organizáciou, ktorá sa venuje zvyšovaniu záujmu o informatiku v spoločnosti, zvyšovaniu účasti žien a menšín tým, že ju ponúka k dispozícii na mnohých školách. Za akciou stoja — Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America, College Board a ďalší. Code. Org kurzy fungujú na všetkých zariadeniach a prehliadačoch. Nemusíte byť prihlásený, aby ste si vyskúšali programovanie, avšak každý náš žiak je zaregistrovaný na Code.org a budeme v programovaní pokračovať celý školský rok.

 

 

V polovici novembra odovzdal zástupca spoločnosti Accenture ceny pre Evanjelickú školu, ktorá sa zo 70 škôl z celého Slovenska umiestnila v prvej päťke s najvyšším počtom dokončených úrovní, ktoré programovali https://code.org/. Súťaž v rámci iniciatívy Hour of Code (Hodina kódu) na Slovensku organizuje spoločnosť Accenture a Nadácia Pontis.

 

Darujte kvalitné vzdelanie a staňte sa patrónom Evanjelickej spojenej školy!

 

Mgr. Dušan Haško

Prispievateľ Turiec Online

PR manažér Nadácie kresťanského vzdelávania