streda, 20 december 2017 10:26

Spojili sily, aby pomohli sociálne slabším rodinám

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Spojili sily, aby pomohli sociálne slabším rodinám Spojili sily, aby pomohli sociálne slabším rodinám

Po tretí raz spojili svoje sily a kuchárske umenie pre dobrú vec páni policajti – referenti pre prácu s komunitami, ktorí pracujú so sociálne slabšími rodinami, a ženy z občianskeho združenia Matka a dieťa Turca z Martina.

S myšlienkou pomôcť sociálne slabším rodinám prišli príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine v roku 2015. Ide o tretiu dobročinnú akciu, ktorú realizujú so združením Matka a dieťa Turca. Aj tieto Vianoce policajti Milan Vanko, Roman Mruškovič a PhDr. Ľudmila Húsková, PhD. vybraným rodinám vyčarili krajšiu rodinnú atmosféru. Vytypovali rodiny s nepriaznivým osudom, kde rodičia alebo deti sú veľmi ťažko chorí. Ich nepriaznivá životná situácia negatívne ovplyvňuje aj ich finančný rozpočet. Týmto činom im policajti a občianske združenie pomohli a hlavne vyjadrili spolupatričnosť.

 

 

Spoločne pripravovali cesto, oblátky či medovníky a vďaka získaným sponzorom ako Hotel Impozant, Penzión Ľadoveň, Rotary klub, či majiteľovi niekoľkých reštaurácií v Martine, pánovi Krčulovi, dostanú rodinky aj ovocie, chlebíky, klobásky, hračky a knižky. Koncom týždňa sa uskutoční distribúcia týchto balíčkov rodinám, aby už v nedeľu na Štedrý deň zdobili ich štedrovečerné stoly. „Do viacerých rodín zavítame už tradične a teší nás, že sme s úctou a radosťou očakávaní. Niektoré smutné osudy pribudli, niekde umrel alebo ochorel otecko, niekde sa o rodinku stará iba chorá matka. Naša pomoc však nie je len o vianočnej tradícii, snažíme sa byť nápomocní aj počas celého roka. Napríklad pre deti zoženieme oblečenie, obuv, ale aj sponzora na preplatenie obedov, pretože pre niektoré deti je to jediné výživné a teplé jedlo, ktoré v ten deň majú,“ uviedla kpt. PhDr. Ľudmila Húsková, PhD. Pomoc policajtov je cielená, adresná a hlavne je nad rámec ich pracovných povinností a pracovného času.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn