štvrtok, 28 december 2017 20:52

Charitatívna aukcia zahraničných študentov medicíny Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Charitatívna aukcia zahraničných študentov medicíny Charitatívna aukcia zahraničných študentov medicíny

Pred Vianocami sa v kaviarni Čáry-Máry konala charitatívna aukcia, ktorú podporili zahraniční študenti Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine, jej organizátorom bola študentka Dana Flešková, ktorá si na pomoc prizvala moderátora Victora Gudmundssona.

Cieľom študentov, ktorí pochádzali prevažne z Islandu alebo Nórska, bolo vyzbierať peniaze pre Detskú psychiatrickú kliniku Univerzitnej nemocnice Martin. V aukcii sa dražili obrazy, ktorých autorkou je talentovaná umelkyňa Ľubka Datková. Aukcie sa zúčastnilo vyše 200 študentov, obraz získal ten, kto ponúkol najvyššiu sumu. Ak si niekto nevybral obraz, mohol prispieť aj inak, napríklad darovať čokoľvek, čo by detičky na klinike potrebovali, či už oblečenie, hračky, alebo rôzne vianočné darčeky.

 

 

Za niekoľko hodín sa v študentskej aukcii vyzbierali financie, ktoré postačia na nákup nových detských postelí. Študenti priniesli aj celú kopu rôznych hračiek, oblečenia a iných vecí, ktoré detičky určite využijú.

 

 

"Vydražilo sa viac než sme si mohli želať a sme šťastní nad priebehom i výsledkom celej charitatívnej akcie, ďakujeme aj kaviarni Čáry-Máry za to, že sme mohli toto podujatie uskutočniť práve tam. Samotná kaviareň podujatie rovnako podporila a venovala Detskej psychiatrickej klinike dar vo výške 100 EUR. Táto akcia bola vynikajúcim príkladom toho, že nie je také ťažké prejaviť lásku a záujem o druhých, tým, že ľudia spoja svoje sily pre dobrú vec," uviedla organizátorka Dana Flešková.

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn