nedeľa, 28 január 2018 19:19

Výstava z tvorby Júlie Váradiovej v TKS

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výstava z tvorby Júlie Váradiovej v TKS Výstava z tvorby Júlie Váradiovej v TKS

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo pre priaznivcov výtvarného umenia ako aj širokú verejnosť autorskú výstavu obrazov s názvom „Výber z tvorby“, na ktorej prezentuje svoje práce členka Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov Júlia Váradiová.

Autorka Júlia Váradiová sa narodila v Tornali, detstvo prežila v Skerešove, okres Revúca. Navštevovala základnú školu v Gemerskej Vsi, po skončení školy sa vyučila za šičku a od roku 1977 pracovala v OZETE v Tornali.  V roku 2011 sa prisťahovala do Martina, kde pracovala v Trim Leaderi, neskôr v Neografii. Momentálne pracuje ako osobná asistentka a maľovaniu sa venuje od roku 2013.

 

V roku 2014 sa stala členkou Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov pri Turčianskom kultúrnom stredisku v Martine. Od tohto roku prezentuje svoju výtvarnú tvorbu na autorských aj spoločných výstavách. Od roku 2015 sa každoročne zúčastňuje  regionálnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby – VÝTVARNÉ SPEKTRUM, v ktorej v roku 2017 získala 1. miesto a postúpila do krajského kola tejto súťaže.

 

V roku 2016 sa začala aj výtvarne vzdelávať v ateliéri Vladimíra Báthoryho

 

Vo svojej tvorivej, výtvarnej činnosti sa venuje akrylovej maľbe, kresbe suchým pastelom a uhlíkom a výtvarnými dielami vyjadruje svoje pocity, nálady a vnímanie sveta okolo nás. Slávnostná vernisáž autorskej výstavy sa uskutočnila 18. januára 2018 o 16.00 h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. V mene organizátora výstavy všetkých privítala metodička TKS Libuše Poloncová a bližšie o autorkinej tvorbe hovoril kurátor výstavy Ján Prostredný.

 

 

O príjemnú atmosféru sa postarali mladí divadelníci z Detského divadelného súboru Kamarát, ktorí sa predstavili známou rozprávkou, so silným a pôsobivým dejom  – DIEVČATKO, od najslávnejšieho Dána, rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Výstava je verejnosti prístupná do 23. februára 2018 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

Mgr. Monika Ondrušová

Prispievateľka Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.