nedeľa, 28 január 2018 19:29

Spisovatelia a ilustrátori potešili deti v Turčianskej knižnici

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Spisovatelia a ilustrátori potešili deti v Turčianskej knižnici Spisovatelia a ilustrátori potešili deti v Turčianskej knižnici

Spisovatelia a ilustrátori z celého Slovenska prišli do Turčianskej knižnice na pozvanie z  projektu Tvorcovia kníh medzi deťmi a mládežou 2017, ktorý prebiehal od septembra do decembra 2017 s podporou FPÚ.

V knižnici privítali aj najznámejšieho slovenského ilustrátora Miroslava Regitka, ktorý deťom porozprával o svojej kľukatej ceste k umeleckému vzdelaniu a povzbudil ich, aby si šli za svojím snom. Ďalší výtvarník, Bruno Horecký hosťom podujatia dokázal, že vie kresliť aj so zaviazanými očami - postavička Jožka Fľaka sa mu naozaj vydarila. Z Bratislavy prišla Ivana Jungová, ktorá píše rozprávky pre najmenších a zahrala škôlkárom krásne divadielko a tak potešila drobčekov, ktorí ešte nevedia čítať.

 

 

Kus krásnej prírody do knižnice priniesla nežná lesná víla Anna Gűrtlerová, spisovateľka z Bojníc, ktorá chová zvieratká, jazdí na koni, sprevádza v zámku a všetky dobrodružstvá opisuje v knihách, ktoré si sama ilustruje. Píše aj básne a má rada prekvapenia a dobrodružstvá. A hneď to aj malým návštevníkom dokázala - vyzvala žiakov, aby jej hovorili rôzne názvy a slová, a ona z nich za pár minút napísala básničku. Podobné vzrušujúce zážitky malo takmer 500 žiakov a študentov z Martina a okolia na každej z 28 besied v Turčianskej knižnici, ktorá je  v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn