pondelok, 12 február 2018 14:55

Minister dopravy naštartoval komunikáciu so županmi

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Minister dopravy naštartoval komunikáciu so županmi Minister dopravy naštartoval komunikáciu so županmi

Riešenie cestnej a železničnej dopravy v jednotlivých krajoch, ako aj možnosti podpory cestovného ruchu alebo vzájomná spolupráca do budúcnosti boli hlavné témy rokovaní ministra dopravy s ôsmimi predsedmi vyšších územných celkov.

„Dohodli sme sa, že budeme spoločne postupovať pri rozvoji infraštruktúry v krajoch. Súčasne máme v pláne posilniť spoluprácu medzi ministerstvom a krajmi aj na odbornej úrovni. Išlo o úvodné stretnutie a ďalej sa stretneme v regiónoch, prípadne opäť na ministerstve,” povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

 

Všetci prítomní sa zhodli na tom, že výstavba a údržba infraštruktúry sa má riešiť na základe odborných argumentov a nie na základe politického presvedčenia. V tejto súvislosti minister opäť spomenul aj tému o prípadnom otvorení dlhovej brzdy na rozvoj infraštruktúry. Medzi hlavné témy patrila budúca výstavba diaľnic a rýchlostných ciest, ale aj oprava ciest v správe štátu či jednotlivých krajov, podpora železničnej dopravy a budúcnosť integrácie verejnej osobnej dopravy. Témou bol aj rozvoj železníc a podpora cestovného ruchu.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne