utorok, 20 február 2018 22:56

Martinskí medici s veľkým srdcom

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Martinskí medici s veľkým srdcom Martinskí medici s veľkým srdcom Autor: Prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc., foto: Andrea Dudráková, www.unm.sk

Druhý ročník Martinského behu medikov pod záštitou prof. MUDr. Dušana Meška, PhD. dopadol nad očakávania. Študenti Jesseniovej lekárskej fakulty opäť ukázali, že medici dokážu pomôcť druhým nielen šikovnými hlavami, ale aj charitatívnym zmýšľaním. Je fascinujúce, keď mladí ľudia, budúci lekári, už teraz veľkoryso myslia na tých, ktorí potrebujú pomoc.

Medici, ale aj širšia verejnosť, obetovali deťom nielen svoj čas. Behali síce pre svoje zdravie ale hlavne pre zdravie tých najmenších a najbezbrannejších na Neonatologickej klinike Univerzitnej nemocnice Martin. Deklarovali tým aj veľmi priateľský, úzky až symbiózny vzťah fakulty a nemocnice v našom regióne.

 

Účastníci kúpou trička, či výťažkom z afterparty s podporou sponzorov, kúpili na kliniku nové prístroje. Vďaka spoločnosti European Medical Distribution sa z vyzbieraných úžasných 1738 € zakúpil nie plánovaný jeden, ale dokonca dva monitory! Pulzné oxymetre tak zachraňujú životy a neustále kontrolujú činnosť srdca bábätka, čím uľahčujú dôležitú prácu sestier a mamičkám dávajú pocit väčšej istoty.


313-ti účastníci behu boli spokojní s vynovenou traťou vedúcou cez Jesseniovu lekársku fakultu UK, s novou organizáciou štartu a cieľa, občerstvením, ale aj skvelou nočnou zábavou. To všetko urobilo druhý ročník Martinského behu medikov nezabudnuteľným. A charitatívny podtext tento pocit výrazne umocnil. Prístroje boli slávnostne odovzdané na Neonatologickej klinike Univerzitnej nemocnice Martin dňa 15. februára 2018.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn