utorok, 27 február 2018 06:43

50. Memoriál Janka Nováka: neuveriteľné sa stalo skutočnosťou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
50. Memoriál Janka Nováka: neuveriteľné sa stalo skutočnosťou 50. Memoriál Janka Nováka: neuveriteľné sa stalo skutočnosťou Autor: Ing. Milan Bobuľa, foto: Ľudovít Lettrich, Jaromír Meriač

Lyžiarsky klub Martin zvolal začiatkom decembra 2017 niekoľkých nadšencov zjazdového lyžovania do lyžiarskeho strediska SNOWLAND Valčianska dolina, kde oznámil, že po niekoľko ročnej odmlke (18 rokov) plánuje pokračovať v lyžiarskych pretekoch Memoriálu Janka Nováka.

Posledné preteky sa totiž uskutočnili v roku 2000 ako 49. MJN na Martinských holiach. Termín bol stanovený na január 2018 a neskôr sa presunul z technických príčin na 15. až 16. februára do strediska SNOWLAND Valčianska dolina. Na tohoročný 50. MJN sa prihlásilo celkom 39 mužov a 15 žien zo Slovenska, Čiech, Poľska, Ruska, Rumunska a jeden pretekár z Rakúska. 

 

memorial
memorial
memorial
memorial
memorial
memorial
memorial
memorial

 

Pretekalo sa v disciplíne dvakrát slalom ženy a dvakrát slalom muži na homologovanej trati Slalomová. Víťazom v kategórii mužov sa stal  MAŽGUT Denis - SVK, na druhom mieste sa umiestnil KUBALA Róbert a na treťom GAJEWSKI-GLODEK Jakub – POL, v kategórii žien zvíťazila: POGREBITSKAYA Oľga – RUS, na druhom mieste NINAJOVÁ Lenka – SVK a treťom GOLENKOVÁ Valentína – RUS.

 

 

Výsledky prvého slalomu (15. február 2018)

 

Muži:

 1. RIABITCA Konstantín - RUS
 2. GAJEWSKY-GLODEK Jakub – POL
 3. MITAN Juliusz – POL

Ženy:

 1. NINAJOVÁ Lenka – SVK
 2. POGREBITSKAYA Oľga – RUS
 3. GOLENKOVÁ Valentina – RUS

 

Výsledky druhého slalomu (16. február 2018)

 

Muži:

 1. MAŽGUT Denis – SVK
 2. SIRÁŇ Vladimír - SVK
 3. KUBALA RÓBERT – POL

Ženy:

 1. POGREBITSKAYA – RUS
 2. NINAJOVÁ Lenka – SVK
 3. ZBORILOVÁ Nina – CZE
Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn