pondelok, 12 marec 2018 10:36

Nadácia Kia Motors Slovakia podporí športové aktivity pre deti a mládež

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Nadácia Kia Motors Slovakia podporí športové aktivity pre deti a mládež Nadácia Kia Motors Slovakia podporí športové aktivity pre deti a mládež

(Žilina) 5. marec 2018 Nadácia Kia Motors Slovakia v rámci tohtoročného zamestnaneckého grantového programu Šport v regióne 2018 prerozdelí 200 000 eur. Podporené budú projekty zamerané na rozvoj športových aktivít pre deti a mládež v Žilinskom kraji.

Cieľom programu je prispieť k rozvoju zdravého životného štýlu, zlepšovať prístup detí a mládeže k športovým i rekreačným aktivitám, podporovať domáce športové preteky, či turnaje a zlepšovať príležitosti pre mladé talenty.

 

V tomto ročníku sa o finančnú podporu môžu uchádzať mimovládne organizácie, školy a obce pôsobiace v Žilinskom kraji. Podmienkou je spolupráca so zamestnancom spoločnosti Kia Motors Slovakia, ktorý projekt osobne odporučí a bude sa podieľať ako dobrovoľník na jeho realizácii.

 

Maximálna výška podpory, o ktorú sa môže uchádzať jeden projekt, je 2 000 eur. Financie je možné použiť na materiálne zabezpečenie športových aktivít, usporiadanie športových turnajov, pretekov a súťaží, zabezpečenie tréningov a sústredení, revitalizáciu ihrísk a hracích plôch. Oprávnenými nákladmi sú nákup športového vybavenia, materiálu, výstroja a pomôcok, pracovné pomôcky pre dobrovoľníkov, materiálne zabezpečenie športových turnajov, logistické náklady, zabezpečenie infraštruktúry turnajov, ako aj honoráre pre odborný personál.

 

Uzávierka pre prijímanie projektov je 5. apríla do 24:00 hod. Projekty sa podávajú elektronicky prostredníctvom formulára, ktorý je dostupný na stránke https://nadaciakia.egrant.sk/. Podporené projekty musia byť zrealizované v období od 15. mája do 15. septembra 2018. Projekty môžete konzultovať telefonicky na tel. čísle 0905 739 630 alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn