piatok, 16 marec 2018 13:27

E-Sports Day: novinky zo sveta IT a hier v Martine Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
E-Sports Day: novinky zo sveta IT a hier v Martine E-Sports Day: novinky zo sveta IT a hier v Martine

Fanúšikovia počítačových hier a noviniek zo sveta IT si prídu na svoje. Už túto sobotu 17. marca 2018 sa bude konať prvý ročník podujatia s názvom E-Sports day. Podujatie sa bude konať na Mestskom úrade v Martine od 9.00 do 19.00 hod.

Keďže ide o prvý ročník podujatia, tak sme pre fanúšikov elektronických hier pripravili turnaj v hrách ako Counter Strike Global Offensive, FIFA 18 alebo Clash Royale. Tento ročník podujatia je určený hlavne pre amatérske tímy, ktoré nikdy nebojovali na veľkých pódiách,“ prezradil jeden z organizátorov Róbert Matuška. Podujatie sa bude konať na Mestskom úrade v Martine, ktorého priestory disponujú veľkou zasadaciu miestnosťou so vstavaným pódiom, na ktorom bude prebiehať semifinále a finále s dostatočne veľkými vstupnými vestibulmi na sprievodné aktivity. 

 

Podujatie bude dostupné aj pre širokú verejnosť, ktorá si bude môcť vyskúšať Virtuálnu realitu, herné mašiny od E-Blue, Playstatione konzoly a laserový trenažér. Pre staršie generácie bude dostupná retro zóna s hernými konzolami ako Sega alebo PS 1. Športový airsoftový klub A.S.F. prinesie ukázať repliky reálnych zbraní v airsoftovom prevedení. Očná klinika UVEA Mediklinik poskytne bezplatné vyšetrenie zraku. Novinky zo sveta IT zase odprezentuje spoločnosť MAXcomputers.

 

Všetci účastníci si určite prídu na svoje a budú zaradení do zlosovania o vecné ceny v hodnote 400€! Príďte aj vy stráviť sobotu 17. marca do priestorov Mestského úradu v Martine. Viac informácii o podujatí nájdete na www.esportsdays.sk alebo na FB udalosti ->TU.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn