streda, 27 marec 2013 00:00

Veľká noc na Gazdovskom dvore v Turčianskych Kľačanoch

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Veľká noc na Gazdovskom dvore v Turčianskych Kľačanoch Veľká noc na Gazdovskom dvore v Turčianskych Kľačanoch

Tradičná veľkonočná atmosféra čakala aj návštevníkov Gazdovského dvora. Na poschodí Penziónu sv. Mitro sa nachádzali remeselné stánky, deti potešil zverinec, dospelých zas čerstvé domáce výrobky a veľkonočné menu.

V piatok 23. marca sa na prechádzku do Turčianskych Kľačian vybrali skupinky ľudí, ktorí každoročne navštevujú Gazdovský dvor práve začiatkom jari. Našli sme tu viacero obyvateľov z neďalekého sídliska Priekopa ale aj zo vzdialenejších častí Martina, ktorí sa prišli pokochať na drevených výrobkoch, košíkoch či dekoračných predmetoch.

V jednom stánku sme našli aj lahodný nápoj Včelovina, ktorý vznikol vďaka dlhému experimentovaniu s medom. Dômyselná chuť nápoja bola dosiahnutá zmiešaním troch rôznych druhov medov, ich vyvážená kupáž je základom budúcej chuti a arómy tohto nápoja. Na výrobu Včeloviny sa nepoužívajú žiadne konzervanty ani farbivá - základom je med, voda a majstrovstvo včelárov. Pri výrobe sa používa čistá pitná voda z oblasti Malých Karpát, štvornásobne filtrovaná, s vhodným pomerom minerálov. Viac o tomto produkte nájdete na webe výrobcu zo Smoleníc.

Včelovina

Súčasťou areálu Gazdovského dvora je aj zverinec, kde nájdeme poníka Kuba (na fotke), kravičky, kozy a ovce, králiky, sliepky a iné zvieratká. Sídli tu aj Jazdecký klub Citadela, ktorý poskytuje tréningové aj rekreačné jazdy.

Kubo

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn