streda, 21 marec 2018 15:22

Žilinská župa prerozdelí na dotáciách viac ako 300-tisíc

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Žilinská župa prerozdelí na dotáciách viac ako 300-tisíc Žilinská župa prerozdelí na dotáciách viac ako 300-tisíc

19.marec 2018, Žilina – Žilinský samosprávny kraj prerozdelí tento rok úspešným žiadateľom až 322 000 EUR. O financie sa môžu záujemcovia uchádzať v troch rôznych oblastiach: Aktívny človek – aktívna spoločnosť, Kultúra a Regionálny rozvoj.

„Záleží mi na spravodlivom prerozdelení prostriedkov do rôznych oblastí kraja. Aj takýmto spôsobom chceme podporiť zdravý životný štýl a zlepšiť stav našich športovísk. Pomocou dotácií chceme tiež zmenšiť regionálne rozdiely a zlepšiť kvalitu života obyvateľov,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

 

Bohatstvom Žilinského kraja sú historické pamiatky, kultúra a príroda. ŽSK považuje za dôležité spolupracovať s mestami a obcami, ako aj s neziskovými organizáciami. ,,Podporujeme rozvoj našich regiónov, prípravu podujatí, festivalov alebo prehliadok umenia. Je to cesta ako zvýšiť atraktivitu historických regiónov Žilinského kraja pre obyvateľov a návštevníkov,“ dodala Jurinová.

 

Minimálna výška dotácie na jednu žiadosť je 500,- EUR, maximálna 3 000,- EUR, to platí rovnako pre všetky výzvy. Cieľovými skupinami sú deti, mládež a dospelí obyvatelia miest a obcí na území Žilinského samosprávneho kraja, ako aj návštevníci Žilinského kraja.

 

Výzvy schválilo Zastupiteľstvo Žilinského samosprávneho kraja na svojom zastupiteľstve v pondelok 19. marca. Oficiálne vyhlásené budú vo štvrtok 22.3. Prihlášky môžu záujemcovia podávať do nedele 30.4.

 

Ešte počas roka sa uskutoční aj druhé kolo výziev, v ktorom župa prerozdelí na dotáciách ďalších 50 000 EUR v rámci každej výzvy.

 

Viac informácií o možnostiach, ako sa zapojiť do výzvy, nájdete na stránke www.zilinskazupa.sk!

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.