sobota, 07 apríl 2018 22:42

Žilinská županka ocenila 33 stredoškolských pedagógov

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Jedna z ocenených: Alica Karkušová z Gymnázia V.P. Tótha v Martine je učiteľkou informatiky Jedna z ocenených: Alica Karkušová z Gymnázia V.P. Tótha v Martine je učiteľkou informatiky

Nezištná pomoc rodine zasiahnutej požiarom, celoživotné zasvätenie svojmu povolaniu, ale i medzinárodné úspechy so žiakmi na súťažiach. To a ešte oveľa viac stojí za príbehmi ocenených pedagógov v Žilinskom kraji.

V priestoroch Sobášneho paláca v Bytči odovzdala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová slávnostné ocenenie 33 stredoškolským pedagógom pri príležitosti Dňa učiteľov. „Ocenenie je pocta tým, ktorí robia svoju prácu naplno a častokrát aj nad rámec svojich povinností," povedala Jurinová. Mnohí učitelia sa škole venujú mimo svojho pracovného času, vytvárajú pre študentov pracovné zošity či učebné texty. Snažia sa zaviesť najmodernejšie trendy výučby.

 

 

Sú tu aj takí, ktorí zasvätili učiteľskému povolaniu viac ako 30 rokov i takí, ktorí vo svojom voľnom čase dali prednosť pomoci ľuďom v núdzi pred vlastnými záujmami," dodala Jurinová. Medzi ocenenými pedagógmi je napríklad učiteľ Tomáš Pieter zo Strednej odbornej školy stavebnej v Liptovskom Mikuláši, ktorý nezištne pomáhal rodine zasiahnutej požiarom v obci Jalovec (požiar vypukol 19. júla 2017). Rodine, ktorej zhorela strecha aj s podkrovným bývaním vypracoval projektovú dokumentáciu a  počas svojho voľna riadil stavebné práce pre ľudí z obce. „Každý človek by mal byť nápomocný a snažiť sa pomáhať, keď je to možné,“ povedal Tomáš Pieter.

 

Ocenenie od predsedníčky ŽSK prevzal aj Štefan Sedlický. Na Konzervatóriu v Žiline učí dirigovanie a vedie spevácky zbor, s ktorým minulý rok získal Grand Prix - absolútny víťaz, na medzinárodnej súťaži “Slovanská rapsódia” v Moskve. V marci 2018 ho ocenila i ministerka školstva. Pani Alica Karkušová z Gymnázia V.P. Tótha v Martine je učiteľkou informatiky. V roku 2017 sa žiaci pod jej vedením prebojovali do celoslovenského kola RoboCup a zúčastnili sa na celosvetovom šampionáte v Japonsku.

 

Pred nami stoja pedagógovia, ktorí prebudili u študentov záujem o vzdelanie i vedu, motivovali ich k tvrdej práci na sebe a dosiahli spoločne mimoriadne výsledky,“ dodala županka. ŽSK má vo svojej pôsobnosti 59 stredných škôl a 2 školské zariadenia so samostatnou právnou subjektivitou. Počet pedagogických zamestnancov k 31.12.2017 bol 2 247.

 

Na stiahnutie: zoznam ocenených pedagógov

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn