utorok, 10 apríl 2018 09:30

Martinskí medici pripravili školu zdravia

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Martinskí medici pripravili školu zdravia Martinskí medici pripravili školu zdravia

V sobotu 7. apríla 2018 si martinskí medici z Jesseniovej lekárskej fakulty UK pripravili Školu zdravia v OC Galéria Martin. Akcia sa uskutočnila pri príležitosti Svetového dňa zdravia z dôvodu šírenia osvety o zdraví. Ľudia si tu mohli vyskúšať podať prvú pomoc a naučiť sa, ako si správne samovyšetriť prsníky alebo semenníky. Na podujatí sa mohli ľudia zaregistrovať aj do registra darcov kostnej drene, čo sa považuje za veľmi ušľachtilý čin.

Pre deti bola pripravená obľúbená Nemocnica u medvedíka, kde sa študenti snažili zbaviť deti strachu z bieleho plášťa, ktorý potom často pretrváva aj v dospelosti. V spolupráci so študentami zubného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine bolo pripravené stanovište Zdravý úsmev, kde sa mohli ľudia dozvedieť, ako si správne udržiavať svoj chrup. Veľkým lákadlom pre bolo aj meranie glukózy v krvi alebo krvného tlaku. Podobná akcia prebehla v rovnaký deň aj v Auparku v Košiciach.

 

medici
medici
medici
medici
medici
medici
medici
medici

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.

Reklama

Doprava v regióne