Reklama
štvrtok, 26 apríl 2018 11:52

Slávnostné vyhodnotenie čitateľskej ankety Kniha Turca 2017

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Slávnostné vyhodnotenie čitateľskej ankety Kniha Turca 2017 Slávnostné vyhodnotenie čitateľskej ankety Kniha Turca 2017

V pondelok 23. apríla 2018 sa v Turčianskej knižnici v Martine konalo slávnostné vyhodnotenie 10. ročníka čitateľskej ankety Kniha Turca 2017. V tomto ročníku bolo celkovo nominovaných 25 knižných titulov, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórií.

V kategórii Beletria – 13 a v kategórii Odborná literatúra 12 kníh. Podmienkou bola spätosť s regiónom Turiec témou alebo osobou autora, ilustrátora alebo fotografa. Čitateľská verejnosť mohla hlasovať dvomi spôsobmi - vypísaním hlasovacích lístkov, ktoré sa nachádzali v knižnici alebo prostredníctvom online hlasovania cez webovú stránku  Turčianskej knižnice. Celkovo bolo odovzdaných 1233 hlasov – v kategórii beletria – 640 a v kategórii odborná literatúra 593 hlasov. A tu sú ocenení autori a ich publikácie:

 

 

Kategória beletria

  1. miesto: Peter Mišák – Alicine psy
  2. miesto: Milan Nemček  - Nepresný kalendár
  3. miesto: Anna Ursíni  Jamrišková – Kamienok v mozaike

 

Kategória odborná literatúra

  1. miesto: Ľubomíra Tumová – Huličky buličky : Zborník piesní, tancov, zvykov a tradícií z výskumu Mgr. Eleny Vojtekovej
  2. miesto: Martin Ferenčík - Beh a bežci spod Znieva
  3. miesto: Ľubomír Jankovič - Slovensko, Európa a svet na starých mapách a v grafických vyobrazeniach historických tlačí 15. až 18. storočia z fondov a zbierok Slovenskej národnej knižnice
Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.

Reklama