a komunikačné stratégie

Judisti Vrútok opäť zbierali medaile

Autor: Judisti Vrútok opäť zbierali medaile
Uverejnené: 30. apríl 2018

Dňa 27.4.2018 sa v Sokolovni v Prievidzi uskutočnila súťaž družstiev detí o pohár primátorky mesta Prievidza.

Za účasti siedmich družstiev z Martina, Prievidze, dvoch zo Žiliny, Považskej Bystrice a Kysuckého Nového Mesta, sa turnaja zúčastnilo aj družstvo Sokol Vrútky v zložení: 24 kg Sandra a Sophia ŠEVČÍKOVÉ, 28 kg Jakub URSÍNY, 38 kg Marek BRAŽINA, 43 kg Patrik FEDOR a + 43 kg Matúš VOZÁR.

Sokolíci si počínali na svojej prvej súťaži družstiev vynikajúco. Napriek tomu, že nemali obsadenú jednu váhovú kategóriu do 33 kg, sa po postupe zo skupiny a následnej prehre s JC Martin o finále, prebojovali o zápas o bronz s deťmi z Kysuckého Nového Mesta, kde všetci Sokolíci podali fantastický výkon a zvíťazili. Celkovo sa klub umiestnil spomedzi siedmich klubov na krásnom treťom mieste.

O deň neskôr sa predstavil na tatami aj ich tréner

Dňa 28.4.2018 sa v športovej hale v Púchove uskutočnili Medzinárodné majstrovstvá Slovenska masters. Za účasti takmer 140 pretekárov z Českej republiky, Poľska, Srbska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Uzbekistanu, Nemecka, Anglicka a Slovinska, malo svoje zastúpenie aj vrútocké judo v podobe Vladimíra Homolu.

Foto zľava horný rad: Pavol LILGE, Robert MARUNA, spodný rad: Vladimír HOMOLA, Mikuláš MANÍK

Ten vo svojej kategórii M5 do 73 kg v prvých troch zápasoch s prehľadom zvíťazil pred časovým limitom. Nasledovalo finále s poľským pretekárom, ktoré skončilo nerozhodne a po ňom predĺženie, v ktorom mal viac šťastia poľský pretekár. Vladimír Homola teda obsadil striebornú priečku. Na turnaji malo svoje zastúpenie aj martinské judo, kde Robert MARUNA v M4 do 90kg excelentným spôsobom zvíťazil, nasledoval ho v M3 do 81 kg Mikuláš Maník, ktorý taktiež nenašiel premožiteľa a zvíťazil. V M3 do 90 kg sa prebojoval až do finále Pavol LILGE a po výbornom zápase nakoniec obsadil striebornú priečku.