Reklama
pondelok, 30 apríl 2018 13:26

Štartuje kampaň Do práce na bicykli

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Štartuje kampaň Do práce na bicykli Štartuje kampaň Do práce na bicykli

Bratislava (30. apríla 2018) – Slávnostné otvorenie kampane Do práce na bicykli sa dnes tradične uskutočnilo na pôde Ministerstva dopravy a výstavby SR. Jej odštartovania sa osobne zúčastnili aj štátni tajomníci rezortu dopravy Ladislava Cengelová a Peter Ďurček.

Od 1. mája do 31. mája 2018 sa tak vo vyše 81 mestách a obciach uskutoční mesiac trvajúca kampaň, ktorej cieľom je podpora cyklistickej dopravy ako ekologickej, zdraviu prospešnej alternatívy voči automobilovej doprave. Cyklisti dochádzajúci do práce môžu v tomto roku využiť mobilnú aplikáciu, ktorá bude zaznamenávať ich pohyb. Samosprávy sa tak dozvedia, kadiaľ cyklisti v skutočnosti jazdia, a kde vzniká dopyt po nových cyklotrasách. Do kampane sa doposiaľ zaregistrovalo už 7 800 cyklistov, čím sa pomaly blížime k minuloročnému počtu účastníkov.

 

„Mesiac máj je pre nás každoročne mesiacom cyklodopravy a nemotorovej dopravy. Kampaňou Do práce na bicykli chceme vyjadriť nielen marketingovú podporu ekologickým formám dopravných prostriedkov. S našim tímom riešime, ako upraviť zákony aj nastaviť podmienky tak, aby sa cyklistom žilo lepšie. Vnímame dopravné problémy miest a obcí a chceme ich riešiť aj takouto formou podpory,“ povedal  minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

 

Registrácia pre tímy či jednotlivcov zostane otvorená až do 5. mája 2018. Súťažiaci budú počas celého mesiaca máj dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu v zmysle štatútu súťaže. Potrebné informácie o súťaži a o možnosti prihlásiť sa do nej nájdete na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn