pondelok, 07 máj 2018 07:56

Evanjelická škola pripravuje oslavy svojho založenia

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Evanjelická škola pripravuje oslavy svojho založenia Evanjelická škola pripravuje oslavy svojho založenia

Evanjelická spojená škola a Biblická škola si počas tohto leta pripomenú výročia svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa budú v mesiaci jún konať viaceré sprievodné podujatia, ktoré vyvrcholia 22.júna slávnostnou promóciou prvých absolventov Evanjelického gymnázia.

Máme za čo ďakovať

 

Každý národ má vlastný spôsob, ako si pamätá dôležité udalosti svojich dejín. Prorok Samuel položil kameň na mieste izraelského víťazstva a nazval ho Eben-Ezer: Až potiaľto nám pomáhal Hospodin (1 Sam 7, 12). Tento kameň mal Izraelitom pripomínať, že to bolo a vždy bude Hospodinovo konanie, ktoré je rozhodujúce pre úspechy Božieho ľudu. Čo konkrétne znamenali tieto eben-ezeri /kamene/ v príbehu našej školy je priblížené v tomto krátkom videu.

 

 

Až potiaľto nám pomáhal Hospodin (1 Sam 7, 12)

 

Tento biblický text je mottom osláv 20. výročia  založenia Biblickej školy a 15. výročia založenia Evanjelickej spojenej školy v Martine. Počas uplynulých rokov sa nám s Božou pomocou podarilo zrealizovať množstvo študijných programov, misijných akcií, či rekonštrukcií budov, ktoré zničil bývalý režim. Všetky tieto projekty svedčia o Božej starostlivosti. Avšak najväčším svedectvom jeho lásky sú naši absolventi – živé kamene, ktoré sú nositeľmi dobrej zvesti pre tento svet. Sme nesmierne radi, že súčasťou týchto osláv bude aj promócia prvých absolventov nášho gymnázia.

 

 

V Centre kresťanského vzdelávania v Martine sa pri tejto príležitosti budú v dňoch založenia Biblickej školy a 15. výročia založenia Evanjelickej spojenej školy, ktoré budú spojené so slávnostnou promóciou prvých absolventov nášho gymnázia, ktorá sa bude konať v piatok 22. júna 2018 v areáli školy (Memorandové námestie v Martine) a vyvrcholia slávnostnými službami Božími v nedeľu 24.júna 2018.

 

Darujte kvalitné vzdelanie a staňte sa patrónom Evanjelickej spojenej školy!

 

Mgr. Dušan Haško

Prispievateľ Turiec Online

PR manažér Nadácie kresťanského vzdelávania