pondelok, 07 máj 2018 12:26

SOKOL Vrútky a Sokol Gorbok nastúpia v spoločnom tíme

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
SOKOL Vrútky a Sokol Gorbok nastúpia v spoločnom tíme SOKOL Vrútky a Sokol Gorbok nastúpia v spoločnom tíme

Na jesennom turnaji Olympijských nádejí v jude detí dňa 29. septembra 2018 v Martine budú Vrútockí Sokolíci štartovať aj s „legionármi“. Za Sokol Vrútky totiž nastúpia aj deti z partnerského klubu Sokol Gorbok z Ukrajiny a oba partnerské kluby budú štartovať pod hlavičkou JUDO Club Sokol Vrútky. Ešte predtým však absolvujú spoločný tréning.

JUDO Club Sokol Vrútky chce s deťmi pracovať systematicky a preto pripravuje s vynikajúci priateľmi a trénermi zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka v roku 2018 spoločné sústredenie detí z dvoch Slovenských klubov a to JUDO Club Katsudo Lučenec a Sokol Vrútky a zahraničných klubov: Ukrajinského Sokol Gorbok, Maďarského Ászok Judo Club a Nemeckého Judo klub v Ansbachu.

 

Šport a deti sú budúcnosť a priorita

 

Sústredenie budú viesť svetové špičky v jude: hlavný tréner Lučeneckého Judo klubu Katsudo Lučenec Róbert Rác, niekoľko násobný majster SVK, bývalý člen elitného klubu DUKLA Banská Bystrica, 5. miesto na Majstrovstvách Európy v Taliansku 2009, bronzový na Svetovom pohári v Budapešti a mnoho iných veľmi cenných víťazstiev. Z Maďarska to bude absolútna svetová špička Attila Ungvari - zlatý na Grand Prix v Záhrebe v roku 2017, strieborný na Grand Prix v Düsseldorfe a Grand Slame v Jekaterinburgu a bronzový na Grand Prix v Cancúne v roku 2017, Majstrer Európy v roku 2010, finalista Grand Prix Ulaanbaatar v roku 2015 a v roku 2016 zvíťazil v Afrike Open v Casablanke. Určite ešte nejaký špičkový tréner pribudne aj z Nemecka.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn