piatok, 11 máj 2018 12:06

O zriadenie novej STK-ačky sa bude dať požiadať od 20. mája

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
O zriadenie novej STK-ačky sa bude dať požiadať od 20. mája O zriadenie novej STK-ačky sa bude dať požiadať od 20. mája Foto: WikiMedia

Bratislava (11. mája 2018) – Každý, kto si chce otvoriť novú stanicu technickej kontroly, bude môcť podať žiadosť na ministerstvo už 20 mája. Ministerstvo na svojej internetovej stránke zverejnilo podrobný návod aj so vzormi žiadostí, ako  môžu záujemcovia postupovať.

Vzhľadom na predpokladaný vysoký záujem, budú žiadosti vybavované presne v takom poradí, ako budú doručované na ministerstvo. Rezort dopravy preto odporúča pri podávaní žiadostí využiť elektronickú formu komunikácie. „Rozšírením siete staníc chceme skvalitniť služby a zlepšiť dostupnosť technických kontrol pre širokú verejnosť,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

 

Vzhľadom na dlhodobo vysoký záujem o poskytovanie služieb týchto staníc, ministerstvo pripravilo maximálne transparentný systém prideľovania nových povolení. Všetky žiadosti budú posudzované presne v tom poradí, ako budú kompletné žiadosti doručené na ministerstvo. Tí, ktorí využívajú zaručený elektronický podpis, budú môcť podať žiadosť už tesne po polnoci, 20. mája 2018, kedy vstupujú do platnosti kľúčové časti nového zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

 

V záujme čo najtransparentnejšieho a najefektívnejšieho podávania žiadostí pripravilo ministerstvo dopravy nielen vzory žiadostí a kľúčových výpočtov, ale aj podrobný návod ako žiadosť podať a zverejnilo ju na svojej internetovej stránke: https://bit.ly/2KUCwck

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.