utorok, 05 jún 2018 11:07

Hendikepované deti si zmerajú športové sily vo Valčianskej doline

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Jazdu na handbiku si bude môcť vyskúšať každé dieťa Jazdu na handbiku si bude môcť vyskúšať každé dieťa

Zabaviť deti počas letných dní je častokrát náročné. Mnoho hier deti poznajú takmer naspamäť, iné je vyskúšať si ich vo veľkom športovom areáli. O neobvyklé športové zážitky nebude núdza na premiérovom I. ročníku športových hier pre hendikepované deti vo Valčianskej doline.

Cieľom projektu je pripraviť pre hendikepované deti športové aktivity, ktoré sú im najbližšie a získať ich pre pohyb, zábavu a vzájomné zápolenie. Súčasťou podujatia bude i podporná benefícia pre zdravotne znevýhodnené deti.

 

Príprava I. ročníka športových hier pre hendikepované deti trvá už niekoľko týždňov, podujatie je naplánované na 16. júna vo Valčianskej doline. Brány pre prvých návštevníkov sa začnú otvárať ráno o 9:30 hod.. Osoby zdravotne ťažko postihnuté a ich sprievod budú mať vstup voľný, čaká ich bohatý program, ktorého súčasťou budú i streľba z luku, laserová biatlonová strelnica, prekážková dráha pre vozíčkarov, jazda na handbiku a floorball.

 

O sprievodný program sa postarajú dobrovoľníci s canisterapiou, sokoliari a adrenalínová motoshow. Podujatie organizačne zastrešuje NADÁCIA AGEL s celým tímom dobrovoľníkov, ktorí budú dohliadať na jednotlivé súťažné disciplíny  a postarajú sa o bezproblémový priebeh akcie.

 

,,Zmyslom tohto netradičného športového dňa je dať hendikepovaným deťom príležitosť zmysluplne a zároveň zábavne stráviť čas. Program je zostavený tak, že samotní malí športovci si vyberú, v ktorých disciplínach si chcú navzájom zmerať sily. Veríme, že tento deň im prinesie mnoho radosti a nezabudnuteľných zážitkov,“ uviedla Ivana Janzová správkyňa NADÁCIE AGEL.   

 

,,Akciu prídu podporiť aj motorkári, ktorí si v jednotlivých disciplínach zmerajú sily s deťmi. Bude to prvá, výnimočná akcia, ktorú na Slovensku pripravujeme a veľmi sa na to tešíme,“ doplnila Iveta Chreneková predsedníčka Správnej rady NADÁCIE AGEL.  

 

Zámer zapojiť do športových hier deti so zdravotným znevýhodnením, s ktorým majú obmedzené možnosti preukázať svoj talent a pohybové zdatnosti, by sa mal odraziť aj budovaním vzájomných väzieb medzi deťmi. Podujatie je taktiež príležitosťou pre rodičov, ktorí majú možnosť  spoznať sa navzájom pri tradičných i netradičných športových disciplínach.

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.