a komunikačné stratégie

V Martine sa deti prvý raz bavili Detskou atletikou

Autor: V Martine sa deti prvý raz bavili Detskou atletikou
Uverejnené: 19. jún 2018

Mesto Martin prijalo ponuku Slovenského atletického zväzu na zorganizovanie súťaže pre žiakov 1.stupňa ZŠ s názvom Detská atletika aj v meste Martin.

Do tohto športového podujatia sa zapájajú rôzne mestá na Slovensku. Súťaž spočívala v ôsmych disciplínach:

• prekážková dráha „Formula“ (šprint, slalom, beh cez prekážky)
  • 3 – min vytrvalostný beh

Školu zastupovalo 8-členné družstvo (4 chlapci a 4 dievčatá) zložené zo žiakov 1. stupňa ZŠ. Počasie bolo vo štvrtok 7.6.2018 na atletickej dráhe na Ulici východná, kde sa preteky uskutočnili, priaznivé a 9 prihlásených družstiev bolo pripravených podať čo najlepší výkon.

Deti sa s jednotlivými disciplínami popasovali naozaj dravo, súťažilo sa naplno o každý bodík, o každý centimeter. Po odsúťažení sa deti občerstvili a organizátori pristúpili k vyhodnoteniu ich výkonov.

Na bronzovej priečke sa umiestnilo družstvo B zo ZŠ, Jozefa Kronera, Martin  so ziskom 29 b, na striebornej priečke sa umiestnilo družstvo zo ZŠ Alexandra Dubčeka, Ul. budovateľov, Martin so ziskom 25 b a na prvom mieste sa umiestnilo družstvo zo ZŠ Ul. Komenského, Turany s počtom 23 b.

Súťažiace deti preukázali veľkú bojovnosť a podali vynikajúce športové výsledky.  Pedagógom patrí vďaka za ich čas a ochotu zúčastniť sa súťaže a Simonke Blanárovej a Veronike Ľašovej zo Slovenského atletickému zväzu za spoluprácu pri organizovaní podujatia.