utorok, 19 jún 2018 14:10

Mladí holandskí biznismeni aj tento rok v Martine Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Mladí holandskí biznismeni aj tento rok v Martine Mladí holandskí biznismeni aj tento rok v Martine

Ako každý rok, úspešný „Marketing project“ sa opäť vrátil do nášho mesta. Mesto Martin navštívili študenti a pedagógovia Alfa-college z partnerského mesta Hoogeveen. V dňoch od 3. do 8. júna navštívili niekoľko firiem v Martine, v ktorých preverovali možnosti spolupráce.

Partnerstvo mesta Martin s holandským mestom Hoogeveen oslavuje v tomto roku už 28. výročie. Za toto plodné obdobie sa spolupráca rozvinula najmä do oblastí sociálneho partnerstva, kultúrnych spoluprác, no v neposlednom rade i do oblasti hľadania príležitostí a nadväzovania obchodných kontaktov. Búranie jazykových bariér i spoznávanie nových kultúr a možností exportu a importu je ústredným motívom spoločného projektu. Úspešná spolupráca mesta Martin, mesta Hoogeveen, Alfa-college z Hoogeveenu a tiež martinskej Obchodnej akadémie začala už pred šiestimi rokmi.

 

Štrnásťčlenná holandská skupina profesorov a študentov zahájila svoj týždenný  program v zasadačke Mestského úradu, kde zahraniční študenti predstavili organizácie, v ktorých vykonávajú študentskú prax. Na prezentácií boli prítomní zástupcovia Mesta Martin a Obchodnej akadémie spolu so študentmi, ktorí sa svojimi otázkami zaujímali o skúsenosti svojich holandských rovesníkov.

 

 

Ďalšie dni pokračovali návštevami vybraných firiem v Martine, kde skúmali možnosti importu a exportu tovaru a ďalšie možnosti partnerstiev s holandskými firmami. Medzi zapojenými firmami boli Železiarstvo Ozex, Kvetinárstvo Fiorella, Army shop, SOS PC, ATV shop a Stavebniny DEK. Týždenná návšteva bola obohatená o exkurziu vo firme Neografia, kde sa tlačí množstvo holandských kníh. Študenti tiež navštívili Múzeum slovenskej dediny v Martine, kde mohli vidieť umenie zdobenia medovníkov v podaní Janky Gavurovej  a spoznávali našu históriu na Blatnickom hrade. Už tradičnou návštevou sa stala návšteva firmy Sommelier a milé stretnutie s majiteľom Petrom Paulovičom.

 

Spestrením programu bola návšteva Banskej Štiavnice spolu so študentmi Obchodnej akadémie, vďaka čomu mohli v praxi vyskúšať svoje jazykové schopnosti komunikácie s holandskými priateľmi v slávnom banskom meste. Nechýbala ani návšteva Starého zámku a Baníckeho múzea v prírode. Vo štvrtok sa Holanďania opäť zišli na Mestskom úrade, aby prezentovali svoje návrhy a zistenia. Zúčastnili sa aj študenti Obchodnej akadémie a mohli si tak vypočuť podnikateľské nápady svojich holandských vrstovníkov. Pridanou hodnotou sú nové priateľstvá, poznávanie kultúr a nesmierne cenné preverenie komunikačných a obchodných zručností našich aj zahraničných študentov.

 

Image (6)
Image (7)
Image (13)
Image (14)
Image (20)
Image (2)
Image (8)
Image (22)
Image (23)
Image (17)
Image (10)
Image (11)
Image (9)
Image (4)
Image (26)
Image
Image (3)
Image (19)
Image (16)
Image (27)

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk