Reklama
štvrtok, 21 jún 2018 11:22

V máji jazdilo do práce na bicykli rekordných 11-tisíc súťažiacich

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Takto vyzerá dochádzka JLF UK do práce na bicykli. Toto je zmapované iba jedno miesto, pretože súťažiaci sú roztrúsení na viacerých miestach (Malá Hora 4, Malá Hora 4A, 4B, 4C, 4D - BioMed, Novomeského 7A, Hviezdoslavova a Kollárova v nemocnici). Takto vyzerá dochádzka JLF UK do práce na bicykli. Toto je zmapované iba jedno miesto, pretože súťažiaci sú roztrúsení na viacerých miestach (Malá Hora 4, Malá Hora 4A, 4B, 4C, 4D - BioMed, Novomeského 7A, Hviezdoslavova a Kollárova v nemocnici).

Bratislava (21. júna 2018) – Tohtoročná kampaň Do práce na bicykli má svojich víťazov. Slávnostné vyhodnotenie 5. ročníka kampane, ktorá má motivovať samosprávy a zamestnávateľov k vytváraniu vhodných podmienok pre cyklistov, sa uskutočnilo za prítomnosti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka. Súťaž v tomto roku zaznamenala rekordnú účasť v podobe 11 061 prihlásených účastníkov v 3 332 tímoch z 1 349 spoločností, inštitúcií a firiem. Registrovaní súťažiaci v 81 mestách na Slovensku najazdili na bicykli takmer milión štyristotisíc kilometrov.

„Som rád, že máme za sebou ďalší úspešný ročník kampane, ktorá značne napomáha k zmene dopravného správania obyvateľov. Počet automobilov na cestách pribúda a kvalita života v našich mestách sa tým neustále zhoršuje. Ďakujem preto všetkým, ktorí sa do projektu zapojili a je mi potešením, že som dnes mohol oceniť najaktívnejšie mestá a inštitúcie,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

 

V kategórii aktívne samosprávy si víťazstvo vybojovalo mesto Martin

 

Druhé miesto získala Galanta a tretia priečka v rebríčku samospráv patrí Liptovskému Mikulášu. V kategórii spoločnosť s najväčším počtom prihlásených zamestnancov získala prvenstvo Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. s 262 súťažiacimi, druhé miesto a ocenenie v tejto kategórii si odniesla spoločnosť AT&T Global Network Services Slovakia, s.r.o. s počtom 191 prihlásených zamestnancov a tretiu priečku si vybojovala Jesseniova Lekárska fakulta v Martine so 187 prihlásenými súťažiacimi.

 

 

Súťaž už od jej vzniku organizuje Občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Slávnostné vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli bolo tento rok spojené aj s vyhlásením národnej kampane Európsky týždeň mobility a workshopom zameraným na plánovanie udržateľnej mestskej mobility. Európsky týždeň mobility vyhlasuje ministerstvo životného prostredia za podpory rezortu dopravy.

 

Martin Allman

Odborný redaktor Turiec Online

Pracujem ako architekt a zaujímam sa o dianie v našom regióne a meste Martin, po ktorom sa presúvam predovšetkým na bicykli. Inšpirujú ma nadčasové riešenia, ale aj funkčné prvky vo verejnom priestore.