utorok, 31 júl 2018 12:53

Martin dostal takmer dva milióny na cyklotrasu! Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Martin dostal takmer dva milióny na cyklotrasu! Martin dostal takmer dva milióny na cyklotrasu!

Martin (31.07.2018) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka schválilo pre mesto Martin nenávratný finančný príspevok vo výške takmer dva milióny eur na vybudovanie novej časti cyklotrasy.

V piatok 27. júla 2018 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka rozhodlo o pridelení nenávratného  finančného príspevku vo výške 1 835 139, 76 eur pre mesto Martin, aby mohlo pokračovať v rozvoji cyklodopravy na svojom území. „Rozvoj cyklodopravy má v Martine strategický význam. Bol jedným z mojich cieľov vo volebnom programe, je súčasťou našich strategických dokumentov a takisto aj občania ho dlhodobo v prieskumoch verejnej mienky považujú za prioritu. Preto som nesmierne rád, že sme dostali možnosť významne predĺžiť už existujúcu cyklotrasu a potvrdiť tak svoje postavenie lídra v oblasti cyklodopravy a udržateľnej mobility na Slovensku,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

 

Vďaka príspevku v Martine pribudne cyklotrasa, ktorá prepojí Martin s Vrútkami. „K cyklotrasám v meste teda už skoro pribudne úsek od Pltníkov, po pravej strane nábrežia rieky Turiec popod cestu I/18 až po koniec gaštanovej aleje a ku križovaniu s cestou III/018242 s pokračovaním cez novú lávku na ľavý breh Turca až ku križovatke Matušovičovského a Čachovského radu vo Vrútkach,“ dodal martinský primátor. Plánovaná obojsmerná cyklotrasa bude spĺňať najmodernejšie štandardy čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia.

 

Celkový rozpočet projektu je 1,93 milióna eur, pričom sa na spolufinancovaní bude podieľať aj mesto piatimi percentami z oprávnených výdavkov, čo predstavuje sumu 96 586 eur. Spolufinancovanie bolo spolu s inými neoprávnenými výdavkami, ktoré môže vzniknúť
pri realizácii, schválené poslancami Mestského zastupiteľstva mesta Martin už v decembri 2017. Okrem samotnej cyklotrasy bude vybudovaných aj niekoľko oddychových zón a altánok s mobiliárom. Práce sa cyklotrase by mali začať už na jar budúceho roka a podľa harmonogramu projektu by mali byť ukončené do októbra 2020.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk