utorok, 04 september 2018 14:06

Klasika sa scéne III. - Večer komornej hudby

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Klasika sa scéne III. - Večer komornej hudby Klasika sa scéne III. - Večer komornej hudby

V Turčianskej galérii v Martine sa dňa 23. augusta 2018 uskutočnil ďalší hudobno-poetický večer s názvom Večer komornej hudby v rámci projektu Klasika na scéne III., ktorý bol venovaný turčianskemu rodákovi, významnému slovenskému muzikológovi, pedagógovi, autorovi mnohých vedeckých prác a publikácií profesorovi Borisovi Banárymu.

Počas večera si mohli návštevníci podujatia vychutnať premiéru hudobného cyklu pre husle, kontrabas a klavír, ktorého autorkou je martinská skladateľka Kamila Šimonová, ktorá sa počas večera spolu s Romanom Patkolóm (kontrabas) a Marekom Končekom (husle) predstavila ako klavírna hráčka. Poéziu Jána Smreka a Ľudmily Podjavorinskej predniesla členka Slovenského komorného divadla v Martine Zuzana Rohoňová.

 

 

Projekt Klasika na scéne III. pokračuje v septembri hudobno-poetickým večerom s názvom Únos do ticha, ktorý bude venovaný významnému turčianskemu rodákovi, hudobnému skladateľovi, zberateľovi slovenských ľudových piesní, spolupracovníkovi umeleckých súborov SĽUK a Lúčnica Svetozárovi Stračinovi.

 

Projekt Klasika na scéne III. je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom projektu je Turčianska galéria v Martine.

 

Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby
Vecer komornej hudby

Vladimír Šlepec

Prispievateľ Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.