štvrtok, 06 september 2018 09:52

Festival Škola volá odštartoval nový školský rok

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Festival Škola volá odštartoval nový školský rok Festival Škola volá odštartoval nový školský rok

V prvý školský deň organizovala Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej a Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep 11. ročník festivalu Škola volá, ktorý je už v Martine tradíciou. Špeciálnym hosťom podujatia bola speváčka Sima a aj tento rok veľké parkovisko na Ľadovni doslova praskalo vo švíkoch.

Návrat do školských lavíc po prázdninách nemusí byť pre mnohé deti spojený s pozitívnymi pocitmi, a preto už niekoľko rokov organizuje Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej a Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep festival Škola volá, na ktorom majú deti a mládež možnosť spríjemniť si začiatok školského roka. Ani tentoraz nebola núdza o pestrý sprievodný program, ktorého súčasťou boli vystúpenia Tanečného klubu Deep, spevácke predstavenia, ukážky bojových umení a brušných tancov.

 

 

Popri hlavnom programe mali účastníci možnosť vyskúšať si niektorú zo zábavných atrakcií, alebo sa zapísať do niektorého z krúžkov a odborov voľnočasových aktivít. Zlatým klincom programu festivalu bolo vystúpenie hip hopovej speváčky Simy, ktorá bola na podujatie pozvaná ako špeciálny hosť. Mladá umelkyňa sa v súčasnosti teší mimoriadnej obľube medzi mládežou. Po skončení jej hodinového hudobno-tanečného vystúpenia neodmietla svojim fanúšikom venovať podpis a spoločnú fotografiu. Hneď po tom, ako sa speváčke podarilo vyslobodiť z davu fanúšikov, sa pokračovalo v hlavnom programe.

 

Festival sa uskutočnil s podporou poslancov mestskej časti Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany a pod záštitou viceprimátora mesta Martin Imricha Žiga. Veselú atmosféru v prvý školský deň udržiaval Adam Kmeť, ktorý sa výborne ujal úlohy moderátora a v závere festivalu pripravil pre účastníkov súťaž, v ktorej mohli súťažiaci vyhrať vecné ceny.

 

skola vola
skola vola
skola vola
skola vola
skola vola

Mgr. Gabriela Avramová

Prispievateľka Turiec Online

Marketingový manažér Deep Production, Deep Dance Center, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep, Súkromná základná umelecká škola M. Haľamovej.