streda, 12 september 2018 21:51

Oslávte 100. výročie Československa na festivale Made in Czechoslovakia

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Oslávte 100. výročie Československa na festivale Made in Czechoslovakia Oslávte 100. výročie Československa na festivale Made in Czechoslovakia

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) partnersky podporuje jedinečný hudobný festival Made in Czechoslovakia, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. septembra v prírodnom kine Amfiko v Martine. Do Martina sa dopravíte vlakmi ZSSK jednoducho, pohodlne a ekologicky.

Zo západného Slovenska odporúčame využiť vlak R 603 PSS LIŠIAK (Bratislava hl. st. 08:03 – Košice 13:53), ktorý prichádza do Vrútok o 10:54. Z východu je vhodné ísť vlakom R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:57) s príchodom do Vrútok o 11:04. Cestujúci z oboch smerov prestúpia vo Vrútkach na vlak R 343 Odra (príchod 11:11, odchod 11:13), ktorý prichádza do Martina v čase 11:19, a teda si pred festivalom stihnú zájsť napríklad na obed či na obhliadku mesta.

 

Cesta zo železničnej stanice na miesto konania podujatia trvá pešo približne 15 minút

 

Na festivale vystúpia českí a slovenskí speváci, speváčky aj kapely, ktorých hity tvorili dôležitú súčasť československej hudobnej scény v 80. rokoch 20. storočia. Podujatie odštartuje o 13:00 slovenská kapela Vidiek s nezameniteľným frontmanom Jánom Kuricom. Popoludní a večer sa na pódiu postupne vystriedajú viacerí významní interpreti. Medzi prvými vystúpia popové idoly vtedajších tínedžerov – Beáta Dubasová, ktorá sa preslávila najmä hitmi Sme také, aké sme alebo Dievča z reklamy, a Robo Grigorov so svojím typickým hlasom a piesňami ako Ona je Madona či Kým ťa mám.

 

Ako posledný Slovák sa predstaví Richard Müller, priekopník elektronického popu, ktorý má na svojom konte 20 sólových albumov, desiatky prestížnych ocenení a vyše milióna predaných nosičov. Z českých speváčok sa na pódiu objavia dve divy československej pop-music – speváčka, skladateľka, textárka i klaviristka Marie Rottrová a speváčka aj herečka Helena Vondráčková, ktoré na scéne pôsobia už viac ako 50 rokov. Festival uzavrie svojím vystúpením česká pop-rocková skupina Turbo, známa svojou piesňou Chtěl jsem mít. Made in Czechoslovakia je unikátny projekt svojho druhu, aký sa dosiaľ neuskutočnil ani na Slovensku, ani v Čechách. Usporiadateľom podujatia je Kultúrna scéna Martin, ktorá sa rozhodla takouto atraktívnou formou osláviť 100. výročie založenia spoločnej Československej republiky.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.