streda, 17 október 2018 09:54

Fľak v Turčianskej knižnici

Ohodnotiť túto položku
(18 hlasov)
Fľak v Turčianskej knižnici Fľak v Turčianskej knižnici Archív BH

Pri príležitosti 20.výročia vzniku celoslovenského zábavného mesačníka pre deti od 0 do 99 rokov Fľak, je od začiatku októbra nainštalovaná v Turčianskej knižnici v Martine Fľakovýstava karikatúr a komiksov Bruna Horeckého.

Karikaturista a ilustrátor Bruno Horecký a jeho syn Jožko Fľak, tak isto ako časopis Fľak, majú v rodnom liste mesto Martin. Preto sa táto putovná výstava veľkorozmerných karikatúr a komiksov rozmerov 60x90 cm, začína v Martine. Neskôr bude putovať po martinských školách a všade inde po Slovensku, kde o ňu bude záujem.

 

Dňa 12. októbra sa uskutočnila v Turčianskej knižnici aj beseda s autorom Jožka Fľaka v rámci projektu Tvorcovia kníh medzi deťmi a mládežou.

 

Prítomní boli víťazi okresných kôl zo Žilinského kraja v súťaži Vševedko, ktorí sa dozvedeli o začiatkoch kreslenia B. Horeckého, o vzniku Fľaka a videli aj naživo, ako sa kreslí Jožko Fľak. Napokon súťažili v kreslení maskota- vášnivého čitateľa kníh.

 

Fľakovýstava v Turčianskej knižnici  potrvá do 5. novembra, a potom zavíta  na základnú školu na Mudroňke.

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.