streda, 17 október 2018 12:20

Výtvarníci úspešní nielen na martinskej pôde

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Výtvarníci úspešní nielen na martinskej pôde Výtvarníci úspešní nielen na martinskej pôde

Galéria mesta Bratislavy každoročne usporadúva výtvarnú súťaž Umenie zblízka. Mladí výtvarníci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej sa do nej zapojili aj tento ročník. Úspech však zožali aj v medzinárodných súťažiach.

Cieľom súťaže Umenie zblízka, ktorá je pod organizátorskou taktovkou Galérie mesta Bratislava, je priniesť viac diel moderného a súčasného výtvarného umenia 20. storočia formou reprodukcií diel zo zbierok galérie. Ďalšou ambíciou súťaže je rozvoj tvorivého myslenia a zručností mladých ľudí. Spomedzi zapojených diel získali ocenenie aj viacerí žiaci výtvarného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej - Anita Kinclová, Jakub Orlický a Ivan Nechala.

 

Výtvarná práca žiaka Jakuba Orlického bola nielen ocenená, ale taktiež  použitá ako podklad na oficiálnu pozvánku a plagát celého podujatia. Ocenenie na celoslovenskej výtvarnej súťaži Umenie zblízka však nebol ich jediným dosiahnutým úspechom, pretože ešte v predošlom školskom roku 2017/2018 získali žiaci ocenenie na celoslovenskej súťaži Vesmír očami detí za spracovanie témy „fantastické zviera“. Úspech na medzinárodnej súťaži Lidice zožala žiačka Karolína Prchlíková, ktorá získala čestné uznanie. Výtvarné  práce žiakov (Jakub Šenkár, Michal Albert, Andrea Cuľbová, a Richard Eliáš) zo súťaže Bienále fantázie sú vystavené v Turčianskej galérii, kde budú uverejnené do novembra.

 

vytvarnici
vytvarnici
vytvarnici

Mgr. Gabriela Avramová

Prispievateľka Turiec Online

Marketingový manažér Deep Production, Deep Dance Center, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep, Súkromná základná umelecká škola M. Haľamovej.

Súvisiace články podľa značky